Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezekkel a feltètelekkel elèg...

Ezekkel a feltètelekkel elèg LEHET ~150 ezres netto fizetes egy 10-13 millios lakashitelre?

Figyelt kérdés

Egyeb hitelem, kotelezettsegem,letiltasom nincs.

Onerovel nem igazan rendelkezem, de kezeseim vannak: apam es a testverem is eleg tehetos (tobb ingatlan, nyaralo, foldek) kezeskednenek a hitelemhez.


Tudom, hogy bankja valogatja es nem itt varok konstrukcio-otleteket, de milyen realitasa lehet? (a bankban nem akarok hulyenek tunni, h ilyesmit gondoltam, ha irrealis a dolog)


2020. márc. 16. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miből akarod fizetni? :)
2020. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Netes kalkulator alapjan 20 evre fix 10eves kamattal a havi torleszto 68.000 ft korulre jon ki.

A rezsivel egyutt kb annyira jon ki, mint egy alberlet.


Szoval, lehet gunyos mibolfizetedezni, de valahogy most is megoldom :)

2020. márc. 16. 19:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
El akarsz adósodni 20 évre?
2020. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elvárt önerőt nem pótolják a kezesek. Van egy kormányrendelet, miszerint a becsült értéknek maximum a 80%-a lehet hitelt, de ha az ingatlan nem megyeszékhely, nem kiemelt település, akkor ez az arány lehet alacsonabb is. Ez azt jelenti, hogy alsó hangon 20% önerőre szükség van, de az a jellemzőbb, hogy többre is. Akkor van esélyed lakást adni, ha plusz ingatlan fedezetet ajánl fel valamelyik családtagod, a kezesség vállalás ide kevés.
2020. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
javítás: "nem megyeszékhelyen, nem kiemelet településen található"
2020. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ennyiből szerintem teljesen esélytelen, én kétszer ekkora fizetéssel is nagyon elgondolkoznék rajta.
2020. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fke ***** válasza:
100%
Miért nem kérsz kölcsön apadtol?
2020. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Magyarul 20 évig akarsz 80ezerből megélni? rezsit es kajat fizetni? Most komolyan kidobsz ennyit alberletre? Talán hs nem flancolnál és csak egy szobát vennél ki, akkor lenne tartalékod. De nem, te inkább kiveszel egy egész lakást feleslegesen. Aki h.lye az haljon meg
2020. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Jah, sokkal jobb, ha 50 éves koráig egy szobában kuporog, idegenekkel egylakásban. Mellesleg egy szoba is min. 50 ezer rezsivel és még mellette tegyen félre, aha... Ahelyett, hogy már most a hitelt törlesztené.
2020. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, sokkal jobb. Aki nem engedheti meg magának, az ne lakjon egyedül. Ő egyértelműen nem engedheti meg. Az albérletből, ha nem fizet, max keres másikat, addig rokonoknál meghúzza magát, de ha a banknak nem fizet, az soha nem évül el és csak belekeveredik egy hitelspirálba. Pl. ha elveszti a munkáját, teszemazt egy vírust miatt, mint most rengeteg ember. Na ilyenkor mit teszel? Gondolom a nagy tudományod idáig már nem terjedt ki.

Mitől kerülne egy szoba 50ezerbe? Én 10 évig laktam másokkal együtt albérletben, 30 ezernél sosem fizettem többet, rezsivel együtt. Ne osztogass tanácsod, mert abszolút nem látszt az orrodnál tovább

2020. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!