Erste vagy otp junior?

Figyelt kérdés
Az otpről sok jót nem hallok, viszont az erstenek van kártya éves díja és új kártya díja, ami rögtön kb 4200ft-ba kerülne(már ha kell fizetni kártya éves díjat is 1. évben). Utána való években 2100 ft lenne, viszont otp-nél ez mind ingyenes. Jelenleg utalásról azt gondolom nem gyakran kéne és max pár 20-30 ezret egy évben. Ez az otpnél magas, viszont igy is ez érné meg jobban. Nektek mi a véleményetek? Az 1. évben kifizetteti az erste a kártya éves díját vagy csak az új kártya gyártását ami szintúgy 2100ft. Még az erstenek annyi hátránya van hogy az maestro kártyát ad míg a juniorossal úgy tudom lehet online is fizetni és nem kell külön onlineos kártya.

2020. márc. 22. 02:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy néhány ismerősömnek(otp j.) levon havonta párszáz ftot (kb 300) ami nem sok de ha 0 a számlavezetés is akkor ez mi lehet?
2020. márc. 22. 03:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP-nél 2 féle junior számla van, nem tudom, pontosan, mi az, de nekünk is "titokban" vonogatta annak idején a havi 200 ft-ot. Még mielőtt gyorsan lehúznátok, azért írtam, hogy titokban, mert rákérdeztem az OTP-nél, hogy ingyenes-e a számlavezetés és azt mondták, igen, mégis póruljártunk, mert vmi miatt vonta az akkor még havi 198 ft-ot (nem sms díj, mert azt nem kértünk!). DE! utána bementem a bankfiókba és kötöttünk egy új szerződést, netbank belépéssel - azóta valóban ingyenes. Szóval figyelj oda, mert előszeretettel kötik erre a "kicsit fizetősre"


Szóval az OTP ha odafigyelsz a számlanyitásnál erre, akkor jó a Junior csomagja - meg Mastercard kártyát kell kérni, mert a Maestro-t sok online helyen nem fogadják el.


Ami hátrány az Erstében: kevés bankfiókja van és ha vmi miatt mégis be kell menned ügyintézni, akkor baromi sokat kell várni.

2020. márc. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 subrette ***** válasza:
40%

Nekem is rossz tapasztalataim vannak az ERSTE bankkal. Nagyon nehéz bármit elintézni náluk, mert az ügyintézők nem értenek ahhoz, amit csinálnak, 2-3 ügyintéző kell, hogy megoldják, ők is telefonos segítséggel. Csak a betanult marketingszövegeket tudják szajkózni.

Az OTP lehet, hogy kicsit drágább, de minden városban vagy járásszékhelyen van fiókjuk és az ügyintézők sokkal hozáértőbbek. A junior számlát később továbbviheted lakossági folyószámlaként.

2020. márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Este bankot kerüld messzire. Az ügyintézés rémálom. Az ügyintézők mindenért a telebankhoz irányítanak, egy általuk 7 munkanap alatt lezajló műveletet sikerült 41 nap alatt 6 telefonhívással megoldani.
2020. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:). Az otp junior alapból mastercardot ad, úgy néztem. Erste bankfiók meg legalább 2-3 van a városba meg rengeteg atm szóval azzal se lenne baj. Jól megkell gondolni. Még annyi pozitívuma van az erstenek jogy 26 eves koromig használhatom míg otp csak 24.
2020. márc. 22. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!