Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp önkéntes nyugdíjpénztár...

Otp önkéntes nyugdíjpénztár 10 év elötti megszüntetése?

Figyelt kérdés

5 éve indított nyugdíjpénztáramat megszeretném szüntettni, mert kevesebb az egyenlegem, mint amenyit befizettem.


A honlapon azt írják csak 10 év után lehet megszűntettni.


Érdeklődnék, ti is így tudjátok, vagy van valami utja módja a megszüntetésnek.

Nem tagi kölcsönre gondolok,nem szeretném átvinni más pénzintézetbe. Megszeretbém szüntettni, szeretném visszakapni amit befizettem.

Köszi a válaszokat.


2020. márc. 22. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb az egyenleged, akkor nincs mit visszakapnod.

Sajnos nem úgy működik, ahogy gondolod.

Átvinni át lehet, ezt a két pénzintézet majd rendezi egymás között, persze az igényt neked kell jelezned.


De úgy tűnik, hogy egy kockázatos portfóliót választottál, amivel nem jártál jól.

A pénztár nem jól gazdálkodott a pénzeddel, így nincs rajta hasznod, sőt még veszteséged is van.

Sajnos az új pénztárnál is ezzel indulsz, ott okosabban kell választani.

Olyasmi ez is, mint a tőzsde: ha valami kockázatos, akkor sokat lehet vele nyerni, de sokat lehet bukni is.

Mivel nincs ráhatásod, hogy hogyan forgatják a pénzed, vagy hogy mibe fektetnek be, így érdemesebb egy kis kockázatú, kiegyensúlyozott portfóliót választani. Itt kevesebb lesz a hozam, cserébe a befizetett összeged biztosan nem vész el.

2020. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Otp kiegyensúlyozottban van a pénz.

A problémám az hogy tavaly több volt benne mint idén. Miközben fizettem havonta bele.

És ez nekem így nem annyira éri meg.

Tehát megszüntetésre és csak az álltalam befizetett isszeg visszaszerzésére nincs lehetőség?

2020. márc. 22. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!