Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » NAV értesités sok tranzakció...

NAV értesités sok tranzakció esetén?

Figyelt kérdés

Hali, az érdekelne, hogy ugye gyanús számlatevékenységek esetén bejelez a banki rendszer, ezt egy dolgozó ellenőrzi és ha gyanúsnak találja, akkor kötelessége továbbküldi a NAVnak. Legalábbis én igy tudom.


Ezekről a határokról van valakinek infója? Elég sok utalás érkezik mostanában a számlámra (Ki gondolná, de nem igazolható jövedelem :D) és nem szeretnék egy esetleges ellenőrzést.


Leginkább az OTP Banknál használatos limitek érdekelnének. Egy ismerősöm akinek elvileg van OTPnél dolgozó ismerőse, azt mondta nekem, hogy itt csak a nagy átutalásokat (300k+) figyelik, a kis tranzakciókkal nem foglalkoznak. Ez mennyire lehet igaz? Az eddig legnagyobb kapott utalásom sem érte el a 100.000 forintot, átlagosan csak pár ezreket kapok, de ebből azért össze tud gyűlni egy kisebb-nagyobb összeg. Próbálom csökkenteni a bankszámlára érkező utalások számát, de nem mindenki hajlandó alternativákat (PayPal, Barion, Revolut) használni sajnos, a maradékkal pedig nem tudok mit csinálni.


Ha bárkinek van infója a határokról, azt nagyon megköszönném :)



2020. márc. 25. 02:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem az összegeket nézik feltétlen, hanem ha sok különböző helyről, esetleg országból jönnek utalások.
2020. márc. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valamilyen pontos érték van erre? Hogy mennyinél jelez be? Nagyon ritkán van külföldi utalásom, igy ez nem lehet gond, viszont mindig máshonnan érkezik a pénz, nem ugyanazoktól az emberektől.
2020. márc. 25. 11:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érték, hanem mennyiség függő. Jeleznünk kell a sok kis utalást is. (Otpnél dolgozom)
2020. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A jogszabály úgy szól, hogy a megunt dolgaiddal például adózás nélkül kereskedhetsz, tavaly úgy tudom 600 eFt volt az értékhatár. De ha üzletszerűen csinálod a használtcikk kereskedelmet, azt mindenképpen hivatalos keretek között kell csinálnod.

A pénzforgalom szűrésére már 10 évvel ezelőtt is szoftvereket használtak, és nem alkalmazott nézi a forgalmadat. Ha kiszűr a szoftver, és nincsenek sokan nálad nagyobb halak, akkor előbb-utóbb ellenőriznek. De ha sok nagyobb hal van előtted, lehet csak évek múlva jutnak el hozzád...

2020. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Sajnos hivatalos keretek között nem tudom csinálni jelenleg


Igen tudom, de sejtem a rendszer először bankon belül jelent, és nem egyből a NAVnak.

2020. márc. 26. 13:17
 6/7 anonim válasza:
71%
Katásnak lenni nem olyan drága. Főállás mellett havi 25 ezer adót fizetek (+ a helyi adó, vagy azt is lehet átalányba). Áfát nem kell felszámítanom, így mindenkinek tudok számlát adni. A számlát is meg lehet írni ingyenes online számlázóval, majd emailban elküldeni. Így ráadásul cégeknek is tudok dolgozni hiszen ők jellemzően számlát kérnek.
2020. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, viszont ha olyan dolgot árusirasz amit te számla nélkül szerzel be ott már szivás van :D
2020. márc. 29. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!