Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha vissza fizetem a hitelt,...

Ha vissza fizetem a hitelt, akkor járok legjobban?

Figyelt kérdés

Tavaly felvettem egy 800eft-os személyi kölcsönt, mivel autót kellett vásárolnom. Ezt kiegészítettem a megtakarításommal, így sikerült venni egy autót. Közben jobb pozicióba kerültem munkahelyen. Így nőtt a fizetésem. Azt számolgatom, h most h nem kell fizetni a hitelt sem. Januárra, simán meg lesz az az összeg, amiből egyben vissza tudnám fizetni a hitelem. Nyilván ekkor viszont a számlámon nem lesz sok megtakarítás, ha esetleg valami gond adódna. Ilyen esetben ti visszafizetnétek a hitelt, vagy csak akkor ha utána is maradna elegendő megtakarított pénz valamilyen nagyon gond esetén?

Egyenlőre úgy néz ki, h a céget ahol dolgozom nem fogja komolyabban érinteni a vírus okozta zűrzavar. Hangsúlyozom hogy egyenlőre így tűnik. Aztán később ki tudja...

Ti mit tennétek?



2020. márc. 28. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem maradna megtakarításom akkor részletekben fizetném vissza a hitelt. Egy összegben akkor érdemes visszafizetni a hiteleket ha nem vágja haza a háztartást és marad még néhány hónapnyi tartalék akkor is ha beüt valami nem várt fordulat.
2020. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyes pénzügyi "guruk" azt mondják, hogy ha van megtakarításod, akkor fektesd be, és így akár le is nullázhatod a kölcsön kamatait.


Persze a mostani időszak aligha alkalmas erre. Ezért én inkább felhalmoznék tőkét, és apránként fizetném vissza jövő év elejétől. Ha újra növekedni kezd a gazdaság, még mindig befektethetek, meg nem is nulláznám le magamat pénzügyileg egy hitel miatt.

2020. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En felretennem ebben a 9 honapban a torlesztot, aztan januarban meglatnam mi lesz. Ha kozben minden oke, akkor minimum a felretett penzt erdemes elotorleszteni.
2020. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fizetném tovább a hitelt, és akkor - ha jól értem - januárra el is fogy.
2020. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vág földhöz, fizetném továbbra is a hitelt. Miért is ne tenném? Mellette spórolsz is, amennyit tudsz. Nem történik semmi, ha nem fizeted ki egyben januárban, csak júniusban, vagy akár egy évvel később.

Én azt mondom, tanulva a jelenlegi helyzetből, mindenkinek legyen néhány havi tartaléka. Mindig is ezt vallottam és az elmúlt években sokan hülyének néztek miatta, hiszen "dübörög a gazdaság", de még mindig azt tapasztalom, hogy általában pont annak nincs megtakarítása, akit egy ilyen helyzet a legnehezebben érint.

Szóval bármennyire is jól megy MA, mindig gondolni kell a holnapra. Sosem végtörleszteném úgy egy hitelemet, hogy egy fillér tartalékom se maradjon. Akkor sem, ha így hosszútávon valamivel többe kerül nekem az a hitel. Ha holnapután beüt a krach, akkor b*szhatom, hogy hitelem nincs, ha enni sem tudok mit. Vagyis nyilván jobb hitel nélkül utcára kerülni, mint hitellel, de a legjobb megoldás, ha megmarad a hiteled, enni is tudsz és utcára sem kerülsz.

2020. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!