Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri most is törleszteni...

Megéri most is törleszteni továbbra is a diákhitelt, ha van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés

Eddig volt 8940 Ft kötelező havi törlesztőm és előtörleszteni szoktam még kb. 20 ezret havonta. De most a moratórium miatt elgondolkoztam rajta, hogy lehet most ezt nem kéne. Van munkám, tudom fizetni egyébként.

Erre a hónapra be is fizettem mindent, ahogy szoktam, a kötelezőt és mellé a törlesztőt is.


2020. ápr. 4. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Van, hiszen amíg nem fizeted, ugyanúgy kamatozik, tehát nő a tartozásod. Minél előbb megszabadulsz a hiteltől, annál jobban jársz.
2020. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hogy Diákhitel I. vagy II.

A II. teljesen kamatmentes, azt biztosan nem éri meg most törleszteni, semmibe nem kerül ha magadnál tartod a pénzt és csak később fizetsz.

De az I. kamata is olyan nagyon alacsony, hogy a gyakorlat szempontjából nem sok különbség van hogy most is fizeted vagy élsz a moratóriummal.

2020. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én élek a moratóriummal, mondjuk én 45 körül fizetek havonta.
2020. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Diákhitel mostani levelében azt írják, hogy nem fog nőni a kamattartozás, mint amikor a tanulmányaid után nem kezdesz törleszteni egyből.
2020. ápr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én előtörlesztenék havi 30 ezerrel. A legjobb az adósságtól minél hamarabb megszabadulni. Persze ha nem biztos a munkahelyed, nincs megtakarításod, akkor inkább tedd félre ezt az összeget.
2020. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!