MÁK kamatfizetés?

Figyelt kérdés

Ezekben a vészterhes időkben, ha nincs ügyfélfogadás a kamatfizetés, hogy történik?

Ki lehet venni vagy egyből a számlához megy?

Ha nem lehet kivenni akkor azt lehet valahogy kérvényezni? Csak mert igazán kéne az a pénz.

Köszönöm a válaszokat.


2020. ápr. 4. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A kamatfizetést ma már kérdezted egyszer, már akkor is leírták, hogy automatikusan jóváírják, mint minden más hasonló tevékenységet végző szolgáltatás esetében (pl. bankszámláról lekötött betét).


Ha van webkincstár vagy mobilkincstár szolgáltatásod, és olyan állampapírba fektettél, aminél a kamatfizetés a MÁK kincstári értékpapírszámlához kapcsolódó pénzszámlára történik, akkor az előzőekben leírt rendszereken keresztül tudod továbbutalni a bankszámládra. (A MÁP+ pl. nem ilyen, ott a jóváírás helyett azonos sorozatú állampapírba automatikusan befektetődik a kamat összege.)


Szintén a web vagy mobilkincstáron keresztül tudod az állampapírokat eladni lejárat előtt, ezekben a vészterhes időkben is.


Egyebekben a [link] oldalon megtalálod a forgalmazóhelyek nyitvatartását, ahogy látom az ügyfélszolgálatok esetében nincs korlátozás.

2020. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen én is láttam azt a kérdést de nem én kérdeztem azt!

Azért tettem fel én is hátha valaki kicsit jobban kifejti a dolgokat. És így is lett! Köszönöm a válaszod!

2020. ápr. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!