Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lehet most eurót venni?

Érdemes lehet most eurót venni?

Figyelt kérdés
Van egy kevéske forintban tárolt megtakarításom, és nem szeretném, ha most a koronavírus helyzet miatt csökkenne a reálértéke egy esetleges infláció miatt. Szerintetek mehet még feljebb az euró árfolyam akár egészen 400 Ft fölé (sok idő múlva persze biztos), vagy a járvány végével visszaállhat a 340 Ft körüli árfolyamra, és középtávon bukó lenne abba átrakni a forintmegtakarításomat?

2020. ápr. 5. 20:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
nem éri meg szerintem, am is drágábban vennéd olcsóbban adnád, nem pedig középárfolyamon, sokat nem nyernél, de veszthetsz rajta
2020. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Senki nem lát a jövőbe.
2020. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
1-esnek: azért ez nem teljesen így van ám, ahogy írod: én 312-nél vettem az eurómat :-) meg 332-nél is, csak sajnos már költöttem belőle, de azért még maradt egy kevés :-)
2020. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%
ha biztos lenne, hogy megmarad az euró, mint fizetőeszköz, akkor mindenképp érdemes lenne abban tartani a pénzt. de sajnos jelenleg még ez sem biztos, a jövőbe nem látni, de rezeg a léc. aki ennek a lehetőségét tagadja, az nem nézi reálisan a dolgokat vagy nem ért a gazdsági folyamatok értelmezéséhez.
2020. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
49%

Amikor felfutott 370-ig az árfolyam, többen világvégét vizionáltak és azonnal váltották át a pénzüket euróba. Aztán az MNB úgy döntött, hogy ez azért már vicc és máris esett egy minimális intézkedés hatására az árfolyam 360 fele. Aki akkor váltott, az most jelen állás szerint jó nagyot bukott.


Szerintem egyelőre csücsülj a fenekeden, pláne ha csak kevéske az a forintban tárolt megtakarítás.

2020. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

# 5


ja, olyat húzott az MNB, hogy a fal adta a másikat - ja nem, 367 az EUR jelenleg.

Aztán kedden a kormány bejelenti a "soha nem látott" gazdaságvédő programját - na akkor lesz 400 :D

2020. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%
4-es vagyok, erre számítottam, látom, máris megérkezett a lepontozó, aki szerint az euró stabil lábakon áll. ugyan már kérlek, szólj hozzá, hogy szerinted miért is? ja, hogy az összes pénzed euróban van.....hát, sok sikert...
2020. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"ja, olyat húzott az MNB, hogy a fal adta a másikat - ja nem, 367 az EUR jelenleg."


Lényegében kamatot emeltek a közel nulláról a majdnem nem közel nullára. A 2008-as válság idején 10% fölötti kamatokat dobáltak állampapírra, rohadtul messze vagyunk még attól. Van még mozgástér.

Nem akarok litániát írni, de önmagában egy deviza értéke egy másikhoz képest nem jelent semmit, főleg most amikor az állam nem devizában van eladósodva, hanem forintban. (És most véletlenül sem a kormányt akarom védeni, mert eddig röhejesen viselkednek.)

2020. ápr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az értéke valóban nem jelent sokat - a trend ahogyan romlik nagy is sokat jelent

..

2020. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%

"de önmagában egy deviza értéke egy másikhoz képest nem jelent semmit, főleg most amikor az állam nem devizában van eladósodva, hanem forintban."


Igen, önmagában az nem jelent semmit, hogy 1EUR-ért 1HUF-ot kell adni, vagy 300HUF-ot.


Az viszont számít, ha rekord gyorsan 10%-ot esik a deviza ára a korábbihoz képest, mert ez azt jelenti, hogy az összes megtakarításunk, vagyonunk leéprtékelődött ennyivel.


Persze, lehet mondani, hogy a HUF-ban eladósodott állam bármikor kifizeti mindent, nincs semmi látvnivaló, csak amikor rájönnek az emberek, hogy a fizetésük, a megtakarításuk tegnap még elég volt X dologra, ma meg már csak 10%-al kevesebbre, akkor jön a hirtelen felismerés, hogy nem jó az irány.



(Mo-n elég import intenzív a gazdaság, tehát egy 10%-os leértékelődés nem igazán fog megmaradni a devizaárfolyam szintjén, szépen jön majd át az árakba is, ezt pedig inflációnak hívják. Mikor rájössz, hogy a fizetésedből 10%-al kevesebb cuccot tudsz venni - még abból is, amit látszólag Mo-n termelnek-, akkor rájössz, hogy miért nem okos ötlet arra játszani, hogy a saját devizában nem lehet csődbe menni).

2020. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!