Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 13 év angliai munkaviszony...

13 év angliai munkaviszony után haza kell költözzek. Szallasom. Barkinek hasonlo tapasztalat? Csalassal tudnak vádolni? Hagyott barki maga utan kolcsont angliaban?

Figyelt kérdés
Ez idõ alatt összegyült 20ezer font kölcsön kisebb részletekben, amiket ezidáig fizettem rendesen, de a továbbiakban nem tudom. Csõdöt személyemberkênt is tudok jelenteni es leirjak a tartozast, amivel annyi a baj hogy az utolso kolcsonom még el sem tudtam kezdeni fizetni mert ra ket hetre hogy felvettem szunt meg a munkam es a

2020. ápr. 6. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A kölcsönt akkor is törleszteni kell, ha visszamégy MO-ra, az nem érdekli a kölcsönadó szervet, hogy hol élsz, mit és mennyit keresel, ez magánügyed.

Te szerzödésben vállaltad a kölöcsntörlesztést, és ez kötelezö rád nézve továbbra is.

Ha nem fizeted, akkor egyrészt késedelmi kamatot számolnak fel, másrészt végrehajtanak, de megúszni semmi esetre sem fogod.

2020. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Berki is megússza
2020. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma a National Debt Line szo szerint azt javasolta ha soha nem jovok vissza akkor mit gondolkozok? Az eletben nem talalnak meg es hiaba talalnak meg nem lesz behajtas mert nem tudnak perelni,hisz nem csalas amit elkovettem,mert eleinte fizettem a kolcsonoket.
2020. ápr. 7. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
13 év után hülyeség haza jönni ember!
2020. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

NEhogy elhidd azt a választ, ha igaz lenne, hogy elég egy-két részletet fizetni, utána nem, akkor miért van annyi végrehajtás?

Emellett Magyarorságon simán megtalálnak és behajtják rajtad az adóságot!

2020. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sajat akaratombol jovok haza,hanem csaladi ugy. :( Az a baj hogy ha elhiszem amit mondanak hanem,fizikalosan lehetetlenne valt hogy tovabb fizessem a kolcsonoket. Itthin egy erettsegivel,jogsival es 13 ev angol vezetoi tapasztalattal es targyaloi szintu angollal is kitorolhetem ...
2020. ápr. 8. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni azzal akitől van a kölcsön. Angliában általában kegyesek és próbálnak olyan megoldást találni ami neked is jó meg nekik is.
2020. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kár hogy ennyi év alatt nem szerezted meg a brit állampolgárságot.

Mert akkor a visszatérés lehetősége örökre korlátlanul megmaradna.


Így meg, főleg ilyen múlttal elég kétséges lesz.


Nemzetközi végrehajtásra van lehetőség. A polgári jogi részétől nem lehet megszabadulni.


A kérdés az ugye, hogy ha úgy érzékeli a hitelező hogy nem is akartál fizetni akkor felmerül a hitelezési csalás. Sajnos lehet de bíróságon valószínűleg tudod bizonyítani hogy nem követtél el bűncselekményt, a szándékod nem arra irányult hogy úgysem fizeted vissza.


A végrehajtás teljesen külön történet.

Néhány válaszoló összemosta.


Tegyük hozzá én a magyar jogrendszer alapján írtam.

Ahogy látom a kérdésedből te úgy tudod a brit jog is hasonlóan szól.

Én nem tudom, de ha nem vagy benne 100%-ig biztos előbb ezt kellene tisztázni.

2020. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!