Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik bármilyen anonim...

Létezik bármilyen anonim megoldás utalásra?

Figyelt kérdés

Hol kéne online számlát nyitnom ahhoz, hogy ha valaki pénzt akar utalni rá, az ne tudja meg az igazi nevemet?

Túlságosan személyes adatnak tartom a számlaszám-név kombinációt, és nem értem, miért nem megvalósítható az, hogy ha az embernek van egy számlaszáma, akkor kizárólag az alapján legyen beazonosítva.

Nyilván a banknak kiadnám, de az átutalóknak nem szívesen.


Erre keresnék megoldást, bízom benne, lesz ilyen :)



2020. ápr. 7. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Sarki csöves nevén/segítségével, Western Union.
2020. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Kinek akarsz utalni anonim??
2020. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Remélem, nem nigériai dollármilliós örökséget akarsz megelőlegezni... :-DD
2020. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: igen, bennem is felmerült a kérdés, de az is, amit kifejtettem, hogy egyáltalán miért van szükség névre utaláshoz? Amikor ott van a számlaszám, mint egyedi azonosító. Akkor minek kell hozzá nevet is megadni?
2020. ápr. 7. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Át akarsz verni valakit?
2020. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ez vigasztal, a legtöbb bank nem nézi össze a nevet és a számlaszámot, ha utóbbis stimmel, átmegy az utalás. Magyarán akár kamunevet is megadhatsz.
2020. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#ennyire nem vagy képben?? Pénzmosás elleni törvény... Nem remlik semmi??
2020. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez tényleg nagyon zavaró.

Nekem van egy 25 éves húgom, aki tanárként albérletben majdnem éhenhal a 140 ezres fizetéséből. De büszke segítséget elfogadni. Én meg programozóként lazán megkeresem ennek a négyszeresét, simán utalhatnék neki, csak a nevem ne lenne ott...

2020. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#5: akkor még egyszer kifejtem: értelmetlennek, és feleslegesnek tartom név megadását, mert ha valaki utal valakinek, akkor az úgy fog történni, hogy megadnak neki egy számlaszámot, mert az a mérvadó, és a számlaszám alapján fog utalni, nem azért, mert az illetőt Kis Józsinak hívják.

Szimplán csak azt nem értem, miért nincs a mai világban lehetőség arra, hogy kizárólag számlaszám alapján elég legyen utalni valakinek.

2020. ápr. 8. 07:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Emailcím alapján már lehet.
2020. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!