Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet már állampapírt online...

Lehet már állampapírt online is adni-venni?

Figyelt kérdés

Korábban azt mondták a bankban, hogy szemben az egyéb értékpapírokkal, az állampapírt csak személyesen lehet a bankban váltani, és kivenni belőle is csak a bankfiókban lehet. A netbankban még mindig nem láttam, hogy elérhető lenne. Mintha a nav honlapján olvastam volna, hogy ott lehet neten keresztül állampapírt venni. Tud erről valaki részletesebb infót, hogy működik?

Hamarosan lejár az egyéves állampapírba fektetett kevéske megtakarításom. Szeretném ezután is biztos helyen tudni, ahol akár kamatozik is. Viszont nem akarok jelen helyzetben személyesen a bankba menni ha nem muszáj. Valaki tud segíteni, mit tehetnék?



2020. ápr. 8. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss számlát az Államkincstárnál, ott lehet a neten és applikációval is adni-venni.
2020. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron nyitottuk a számlát, de már előtte pár éve is volt. Ne bankon keresztül, mert leveszik a részük. Menj az Államkincstárba (kérj időpontot) és nyiss egy online számlát, amit te két kattintással intézhetsz otthonról is.
2020. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha van ügyfélkapud, akkor be sem kell menni egyáltalán, teljesen online lehet számlát nyitni.
2020. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már legalább 5 éve lehet online is állampapírt adni-venni.


A bankoknál jellemzően nem a netbankban vannak az értékpapír megtakarítások, hanem van külön felületük. (webbroker, netbroker, stb.)

2020. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha az államkincstárnál számlát nyitok, annak milyen költségei vannak?

2020. ápr. 8. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2020. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még életemben nem vettem személyesen, csak online.
2020. ápr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mégvalami: ha számlát nyitok az államkincstárnál, oda hogy teszem át a pénzt?
2020. ápr. 9. 09:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Kártyával tudsz fizetni, úgy a legpraktikusabb.
2020. ápr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!