Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankon belüli azonnali átutalá...

Bankon belüli azonnali átutalás 6 órája nem akar megérkezni miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

OTP bankon belül indítottam átutalást valakinek, azt írta a netbank: tranzakciót feldolgozta, összeget levonta, de az összeg nem érkezett meg az illetőhöz, ez hogy lehet? Nézte a netbankját meg SMS üzeneteit (minden pénzmozgásról kap értesítést) és nem érkezett meg. Én is SMS üzenetet szoktam kapni amikor az átutalás megtörténik, végrehajtódik (a levont összeggel és a másik illető számlaszámának részletével). Most pedig hiába várom az üzenetet...

Reméltem, hogy a gyakorlatban is működik az 5 másodperces átutalás, 24/7, ahogy azt beharangozták, elmondták...



2020. ápr. 19. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Semmiképp se írd meg, hogy számlaszám, sms, email-cím vagy adószám alapján utaltál. Úgy túl könnyű lenne.
2020. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy szerepe van jelen esetben a "csatolt másodlagos azonosítónak" is, simán számlaszámra utaltam, a számlaszámot megadva, az illető valószínűleg nem csatolta a másodlagos azonosítót, egyébként is számlaszámot volt szándékomban megadni, nem másodlagos azonosítót.

Egyébként miért van ez rajtam ilyen élesen számonkérve, amikor alig egy hónapja ha él a "másodlagos azonosító" lehetősége?

2020. ápr. 19. 16:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én péntek este fél 9-kor utaltam szla. számra és este 10 után jelezte az illető, megérkezett hozzá a pénzem.
2020. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma utaltam egy webshopnak és szinte azonnal jelezték, hogy megérkezett az utalásom.
2020. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban is működik. Az új rendszer eleve azonnali visszajelzést is ad, vagyis ha nem menne végbe a tranzakció, akkor le sem vonnák a pénzt. A legtöbb bank továbbra sem küld SMS-t banki nyitvatartási időn kívül. Valamelyik bank a tranzakció történetet is csak banki nyitvatartási időben frissíti. Ezektől függetlenül a tranzakció végbe megy és a fogadó rendelkezni tud a pénzzel.
2020. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként miért van ez rajtam ilyen élesen számonkérve, amikor alig egy hónapja ha él a "másodlagos azonosító" lehetősége?"


Miért, ki a rákon legyen számonkérve? Öreganyámon?


Azért kérdeztem, hogy lehet-e esetleg elírás. Arról semmi sem írtál, hogy duplán leellenőrizted-e a számlaszámot. 2 nappal ezelőtt utaltam, akkor ténylegesen fél perc alatt ott volt a pénz a kedvezményezettnél.


Lehet persze valami fennakadás a rendszerben, de inkább arra gyanakodnék, hogy el lett írva a számlaszám.

2020. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Jaja, diktáltasd be a paraszttal a számlaszámot, és ha stimmel, akkor kérd meg, hogy ne hazudozzon már!
2020. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

az lehet, amit előző írt: se nekem, se az illetőnek nem jött SMS nyitvatartási időn kívül, lehet, hogy banki nyitvatartáskor azonnal megérkezik majd.

Számlaszámot ellenőriztük, de egyébként ő küldte át nekem e-mail-ben és korábban is ugyanonnan másoltam be amikor utaltam neki, mint mai napon.

A másodlagos azonosító megemlítésére nem gondoltam még, mert egyikünk sem használja, sem az illető, sem én.

2020. ápr. 19. 17:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, senki se hazudozott.
2020. ápr. 19. 17:49
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Van, hogy késik az SMS, de megjön az összeg. Vagy szimplán átvertek.
2020. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!