Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri gépkocsi nyereménybetét...

Megéri gépkocsi nyereménybetétet kiváltani már van 300 ezer és semmi kb 1 éve?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Lutri... Vedd ki inkább , ennyiből ha akarsz autót már tudsz venni használtan.
2020. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt hozott volna mondjuk 10 ezret máshol te tudod, hogy ennyit megér-e az esély, hogy valamikor nyerhetsz.
2020. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve hogy 100-200-300 díja ban betétet nyitni a netbankban
2020. máj. 2. 08:47
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Az megvan hogy 1 a 100.000 hez az eselyed nyerni?

Megis mit vartal? Nekem 3’millioert van de meg en sem nyertem, igaz nem is neztem meg iden.

2020. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Én egy kicsit szkeptikus vagyok ezzel. Nekem is van 3x50e bent kb két és fél éve és semmi. Viszont nem kamatozik, de nem is fizetek érte.
2020. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Negyvenöt(!) éve váltottam, azóta semmi.
2020. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

A nyereménybetétkönyv úgy működik, hogy beraksz valamennyi pénzt, majd a nyereménybetétben az összes betétes által berakott pénz kamatjából vesznek egy új autót, és kisorsolják a betétek között, hogy ki nyerte. Vagyis várhatóan annyi idő alatt lehet autót nyerni egy betétkönyvvel, amennyi idő alatt a pénz kamataiból összejönne egy kocsi ára. Vagy máshogy megfogalmazva: annyi esélyed van nyerni egy adott időszakban autót, mint ahogy a te általad berakott betét kamata aránylik az autó árához. Tehát a bank nem a saját pénzét osztogatja, hanem gyakorlatilag az összes betét kamatát adja oda egy véletlenszerűen kiválasztott embernek, egy autó formájában.


Nézzük mit jelent ez a valóságban!


A jelenleg akutális OTP hirdetmény ( [link] ) alapján 0,27% éves kamatot számol a betétekre (beleértve a havi és a féléves sorsolásokhoz való hozzájárulást is), ebből a kamatból képeknek nyereményalapot és vesznek belőle új autókat, amiket aztán kisorsolnak.


Vagyis például egy összesen 300.000 forint értékű betétcsomag évente 810 forint kamattal járul hozzá a nyereményalaphoz. Az autó, amit kisorsolnak, legyen 3 millió forint értékű.


Ebben az esetben a 300 ezer forintos betétcsomaggal várhatóan 3700 évig kell várni, hogy nyerjen vele valaki egy autót. Persze lehet akár az első hónapban is nyerni, meg lehet akár sosem, de átlagosan 3700 évente egy autót nyer valaki ekkora betétösszeggel.


Tehát aki olyan elvárásokat támaszt a betétkönyvvel szemben, hogy azzal tuti nyerni fog pár éven belül, azt el kell keserítenem, mert a nyereménybetétkönyv nem így működik.

2020. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer az semmi. Vannak, akik 30 milliót tartanak benne.
2020. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
#8 Azok sem álltak sorba kétszer az észért, az kb. olyan, mint heti 100 ezer forintért lottót venni.
2020. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kihúzni azokat a számokat húzhatják ki akik játszanak is vagy kihúzhatnak olyan számot ami még nincsen kiadva a rendszerből?
2020. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!