Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány milliót kaphatunk így és...

Hány milliót kaphatunk így és lehet csak az egyikőnkè?

Figyelt kérdés
A babaváró hitelt szeretné a Párom felvenni. Szakmunkás minimálbérre van bejelentve ideiglenesen(többet keres) és van egy 600 ezres hitelkerete. Nekem 285 ezer a bruttóm, de terhességi tàppènzen vagyok már január óta. Nekem nincs se hitelem, se hitelkeretem,se semmilyen tartozásom. A hétvégén meg lesz az esküvő is, szóval a lényeg hogy megfelelünk a feltételeknek. Így számíthatunk a max 10 millióra? Illetve le lehet hivatalosan papírozni úgy, hogy az övé legyen a 10 millió ügyvéd által? (vagy amennyit kap?) Vagy ez mindenképpen közös vagyon lehet csak? Ha nem lehet csak az övé akkor fele-fele vagyonként se lehet lepapírozni? Van/volt valaki hasonló cipőben?
2020. máj. 5. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz lepapírozni? A házasságban szerzett vagyon alapból fele-fele (kivétel az öröklés, stb).
2020. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
A 600 ezres hitelkeretet amúgy úgy számolják, mintha minden hónapban törlesztene bele 30 ezret. A táppénztnem sok bank ismeri el, de tegyük fel, van 120 nettó tpd kb, neki van ugyanennyi fizetése. Elvileg kijön belőle a hitel, de az egy főre jutó maradék pénznem éri el a létminimumot. Szóval bolond, aki felveszi.
2020. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd már el a feltételeit! Fent van minden banknál.


Csak közös pénz lehet. Nincs olyan, hogy csak az övé vagy enyém. Mindkettőtök nevén lesz és fizetitek. Ha meg nem lesz gyerek, akkor mindketten törlesztitek kamatostul.


Terhességi táppénzt nem minden bank fogad el babavárónál keresetként. Erre készülj fel. Az ő bejelentett fizetésére meg nem kapná meg. Érdeklődjetek több banknál, mert van aki beszámítja a tp-t.

2020. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
A Sberbankot próbáljátok, a terhes táppénz sehol máshol nem lesz elfogadható jövedelem babaváróhoz, de ha már most így álltok a közös jövőhöz, hogy kié legyen ez a pénz, hááát, nem tudom. A hitel természetesen közös, hiszen házasságban szerzett vagyon és teher is az, így természetesen a pénz is legyen közös.
2020. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Értelemszerűen azért kötelező hozzá a házasság, mert ezt a pénzt az állam családnak adja oda és nem egy embernek, akinek majd talán egyszer lesz házastársa, gyermeke.

Egy házasságban pedig végképp ismeretlen fogalom az, hogy én hitelem, te hiteled.

Szerintem nagyon keveset kerestek ahhoz, hogy a maximális összeget megkapjátok, de el kell menni bankokba és érdeklődni, kalkulációt kérni, hogy mire van esélyetek.

2020. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!