Miert van kicsillagozva nehany szam a bankkartyamon (a szamlamon)?

Figyelt kérdés
Es hogyan tudom kideriteni a kicsillagozott reszt?
2020. máj. 18. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
hol?
2020. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért van kicsillagozva hogy ha illetéktelen kezekbe kerül a bankszámlakivonat akkor ne tudjanak visszaélni vele.


Kideríteni úgy tudod, hogy megnézed a bankkártyádat...

2020. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nincs bankkartyam..
2020. máj. 18. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Öö, pontosan mit akarsz kérdezni?
2020. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld meg érthetően feltenni a kérdést, hogy hol és mi van kicsillagozva. Jelentésüknek megfelelően használva a bankkártya, a bankszámla, a bankszámlaszám és a bankszámla kivonat kifejezéseket.
2020. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké.

Tehát:

Nincs bankkártyám fizikailag, de amikor megnyitom interneten a netbankomat, van egy olyan opció, hogy kártya: megnyitom, es ott egy kep a kartyamrol, a nevemmel, lejárati idővel, stb, es rajta a szám, a középső par szám kicsillagozva.

Tudom, hogy létezik elektronikus kártya is, tehát ez valószínűleg az. A kérdésem az, hogy miert van kicsillagozva, es hogyan derítsem ki a számokat?

2020. máj. 18. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Fú te. Szóval nincs kártyád de mégis van? Egyébként a számlaszám és kártya nem ugyanaz. Nem emlékszel hogy igenyeltél-e netes vagy debit kártyát? Arra külön iratnak veled alá egy papírt hogy igenyeltél. és a kartyaszamot nem fogod megtudni sehol mashol csak a kartyadról ha van. A számlaszámot meg netbank kiírja.
2020. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És azt elfelejtettem írni, hogy a netes/webes kártya is fizikailag van neked, csak az kifejezetten online vásárlásra találták ki. Szóval azert irtam hogy azt is csak a kártyán látod (az adatokat).

Szóval ha nem igenyeltél kartyát akkor NINCS kártyaszámod.

2020. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ilyen emberek szavaznak....
2020. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilván az lehet hogy még nem jött meg postán a kártya csak a netbankban látszik a kártya. És ott nem látszik minden adat szándékosan.


Meg kell várni hogy postázzák ki. Főleg hogy az első pin kódos használat aktiválja.

2020. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!