Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel! Mindkét félt...

Babaváró hitel! Mindkét félt átvizsgálják vagy csak az egyiket? Passzív KHR lista kizáró ok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal szeretnénk felvenni a babaváró hitelt.

Több kérdésünk is lenne, hátha tudtok segíteni.

1. Párom évek óta fix munkahellyel rendelkezik, magas bejelentett munkaviszonnyal.

Nekem viszont mint műkörmös hol bevoltam jelentve, hol nem. (ez nem rajtam múlt sajnos) Utóbbi 1 évben a munkáltatóm csak napi bejelentéssel foglalkoztat.

Ebben a felállásban megkapnánk a babavárót ha a Férjem nevén vennénk fel?

2. Ha a munkaviszonyom probléma, a Katás vállakozás kizáró ok vagy megoldás lehet?

(sokan mesélték hogy ha a két fél közül ha csak az egyik fél vállalkozó már nem kapják meg a babaváró hitelt.)


3. Ha én 2020 Júliustól rendezem a munkaviszonyom és vállalkozó lennék, legkorábban mikor kaphatnánk meg a hitelt? (mennyi időre néznek vissza a bankok esetleg az én munkaviszonyomban is hogy megkaphassuk?)


4. Illetve a párom önhibáján kívül passzív KHR listás. Több oldalon azt olvastuk az nem kizáró ok a rendelet szerint csak az aktív KHR lista a gáz.

Tehát a tartozását már rendezte, csak várjuk hogy le szedjék a listáról. Olvastuk hogy néhány bank megengedőbb és megadja passzív KHR listásként is a támogatást.

Tudtok esetleg név szerint ilyen bankot mondani? Hol érdemes melyik banknál próbálkozni?

Köszönjük előre is ha segítesz

N/24

F/32



2020. máj. 21. 20:08
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
A khr kizáró tényező. A te fizudat meg nem veszik figyelembe.
2020. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

A KHR aktiv viszony a kizáró ok. A paszív nem. Legalábbis a remdelet szerint... Ha már vissza fizette de még nem került le, attól még jogosult a hitelre.


“egyiküknek sincs a központi hitelinformációs rendszerről szóló 2011. évi CXXII. törvény (a továbbiakban: 2011. évi CXXII. törvény) 11. § (1) bekezdése szerinti, a Központi Hitelinformációs Rendszerben (a továbbiakban: KHR) nyilvántartott tartozása, ide nem értve azt az esetet, amikor a késedelmes tartozás teljesítése már megtörtént, azonban a teljesítésre a kölcsönkérelem benyújtását megelőző egy éven belül került sor, és a 2011. évi CXXII. törvény 8. § (4) bekezdése alapján a hiteladósra vonatkozó referenciaadatot a KHR-ből még nem törölték”


De lehet mi értelmezzük rosszul...

2020. máj. 21. 20:33
 3/45 anonim ***** válasza:
47%
De a passzív státusz is kizáró tényező.
2020. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Ha a teljes tartozást kifizette a párod, tehát nem megegyezéssel szűnt meg az aktív KHR státusza, akkor jelenleg egyetlen bank ad nektek babaváró kölcsönt (OTP). Ha a párod jövedelme magas, a Te jövedelmedet nem fogják vizsgálni, de köztartozásmentesnek kell lenni.
2020. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
Mindkét felet lefutatják khr-re... Attól függ mióta fizette ki. Passzív státuszra el3g necces lesz, de megkell próbálni. Jövedelmet csak bejelentett munka után fogják nézni, gyed stb nem lehet beszámítani
2020. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott h a 3 éves oep megvan-e bárkinek ha nincs akkor nincs is miről beszélni.
2020. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
Nincs olyan h a férjed nevén veszed fel... Babaváró direkt nem így lett kitalálva. Mindketten benne lesztek mindkettőtök fizuját nézik max téged jövedelem nélkül betudnak vonni de ha párodnak a khr-ben van valami gebasz akkor bukta. Nem lehet össze legózni. 3 éves oep megvan?
2020. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

3éves Oep megvan igen. :)

Közben rendeztem a munkaviszonyom és Katázni kezdtem. Reméljük komolyabban vesznek minket így.

Ha nem, akkor. Várunk 1 évet hogy le kerüljön a párom a negatív passziv KHR-ről

2020. jún. 10. 21:48
 9/45 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igen 1 év után kaphat hitelt,neked meg kell a félév,de a KATA szerintem nem elfogadhato,mivel az összeg nem éri el a minimálbért.Ennek nézz utána.
2020. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim válasza:

Szia takarék banknál próbáljátok meg

Mi a Duna takarék bankban kaptuk meg a 10 milliót passzívként

Remélem tudtam segíteni :) sok sikert

2020. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!