Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a kamatos kamat, és mi...

Mi az a kamatos kamat, és mi ez a hatalmas hype körülötte?

Figyelt kérdés
Én totál azt hittem, evidens mindenkinek ez, de mióta egyre gyakrabban olvasgatok üzleti cikkeket, fórumokat, egyre többször szembesülök azzal, hogy valaki ezzel akar kioktatni egy másik embert. Komolyan ennyire nincs benne a köztudatban az, ha felveszek valamennyi pénzt, akkor egyre többet kell rá visszafizetnem?

#kamat #befektetés #kamatos kamat #hitel #általános iskolás matematika
2020. máj. 21. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

"ha felveszek valamennyi pénzt, akkor egyre többet kell rá visszafizetnem?" - mi van?? Miért kellene? Felveszel pénzt (gondolom hitelt értesz pénzfelvétel alatt), akkor 1) forint hitelnél mindig ugyanannyi lesz a törlesztő részlet 2) devizahitelnél a deviza-forint árfolyamától.

Kamatos kamat a bankbetéteknél van, vagy ha valaki nem fizeti a hitelt és késedelmi kamatot számolnak.

Nem tudom mi nálad a "hype"...

2020. máj. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy nem mindegy, hogy 10 évre veszem fel a hitelt, vagy 15 évre. Utóbbi esetben többet fogok visszafizetni, amennyiben azonos összegekkel törlesztem havonta a hitelt.
2020. máj. 22. 00:28
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Vagy csak több évig fizeted, ezért összegében több?
2020. máj. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

2 eset van:

1. A cikkirok hulyek, ezert irnak alap dolgokrol mert azt meg felfogjak esszel vagy le tudjak valahonnan masolni.

2. Az emberek hulyek a penzugyekhez es az alap dolgokat is le kell irni.


Mindketto igaz szerintem.


Hitelnel nincs kamatos kamat, ha valaki rendesen fizeti. Havonta ki kell fizetni az aktualis egy havi kamatot. Ez ugyannyi, akkor is, ha 5 ev a futamido vagy 20, ha a kamatlab azonos. Ezen felul fizetunk toketorlesztest, ami nyilvan annal nagyobb minel kisebb a futamido. A kov honapban ennek a csokkentett tokenek kell kifizetni a kamatat.

2020. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, és közben meg jönnek itt a kérdések, hogy miért baj, ha valaki örül a kettes matek érettséginek és a többség tapsol is hozzá...
2020. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

“A kamatos kamat a világ nyolcadik csodája. Aki érti, az kapja. Aki nem érti, az fizeti." Einstein

Szerintem ez az idézet tömören összefoglalja a lényeget.

2020. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
6: “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)
2020. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!