Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme 24 hónapra részlet...

Van értelme 24 hónapra részletfizetéssel venni laptopot, telefont, egyéb eszközöket? Eladósodhat egy ilyenben is valaki? Vannak kikötések, hogy csak X kereset felett teheti ezt meg valaki, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, és feltettem.
2020. máj. 22. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a kérdést... hogyhogy van-e értelme? Csak tudod már, hogy számodra minek van értelme, és minek nincs.

Én nem veszek részletre dolgokat. Sőt, nem veszek olyasmit, amit 0%-os részletre is árulnak, ugyanis mindenki tudja, hogy annak az árába eleve bele van építve a kamat, tehát még akkor is kifizeted, ha amúgy nem veszed igénybe a fizetési halasztást.

Viszont, ha valaki máshogy hozzá se juthatna az adott dologhoz, amire amúgy szüksége van, akkor ez jó opció neki.

El lehet-e adósodni? Persze. Oda kell figyelni. Felnőtt embereknek felelősségteljes döntést kell hozniuk.

2020. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ez egy tegnapi kérdés, és megtalálod benne a választ is szerintem.

Én kizárólag akkor vennék ilyesmit hitelre ha kamatmentesen adják, és nem haladja meg az értéke a havi fizetésemet. Legrosszabb esetben mondjuk ha megszűnne a munkahelyem, kifizetném az utolsó havi béremből a fennmaradó tartozást.

Kikötései mindíg vannak a hitelnyújtónak, de azokat általában könnyű megugrani.

2020. máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Van értelme, amennyiben szükséges (pl, nincs megtakarításod, viszont a munkahelyed megköveteli, hogy bizonyos eszközöd legyen otthon, de nem biztosítja).


2. Igen, eladósodhat, főleg az, akiknek ezt a fajta hitelezést kitalálták.


3. Van kikötés, Bankszámlakivonatot kell felmutatnod, illetve igazolnod kell a munkahelyed. Gyakorlatilag egy bank hitelezi meg neked a terméket.


4. Sose vennék kamatra használati terméket személyszerint. Nincs az a dolog, amiért megérje. Anyukám vett egyszer nekem telefont kamatmentes hitelre a mediamarkt-ba szülinapomra, mert szeret. Nem gazdag és nem rongyrázó családból származok - csak a régi telóm elromlott annó és szerettem volna egy érintőkijelzőset.


5. Van egy barátom, aki iPhone-t vett részletfizetésre. Ő amolyan képmutató e téren. Viszont olyan közegbe próbált beilleszkedni akkoriban, ahol ez volt a menő. Azóta változott a véleménye.


6. Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem aki vaktában vásárolja részletfizetésre/hitelre az eszközöket, az nem feltétlenül érti a pénzt, inkább impulzus vásárló.

2020. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Csak tudod már, hogy számodra minek van értelme, és minek nincs."

Hol jelzem,hogy én akarom? Melyik az a szó vagy mondat, ami azt érzékelteti neked,hogy azt kérdeztem, "nekem" megéri-e? Mindjárt gondoltam...

Köszi a választ #2,#3! Úgy tűnik,csak egyeske nem tudott általános szinten beszélni a dologról és belekötni.

2020. máj. 23. 07:11
 5/8 anonim ***** válasza:
en nem vennek reszletre semmit, inkabb osszegyuljtenem a penzt. persze ha telefon elofizetessel veszel telefont akkor mas valasztasod igazabol nem nagyon van, de azzal en nem tudok mit kezdeni. ezen kivul semmi mast nem vennek reszletre
2020. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Telefont a fizetesed max. 1/3-áért vegyél.
2020. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem teljesen értek egyet. Mivel ez nem egy olyan eszköz, melyet rendszeresen karban kell tartani, így nyugodtan vehetsz egy drágábbat is (ellenben például személygépjárművet).

Ettől függetlenül nem jó ötlet használati eszközt hitelre venni.

2020. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van értelme. Én egy laptopot vettem 230 ezerért, 10 havi lebontásban. Kettő maradt vissza. Kifizetem, és kész, visszaadom a hitelkártyám, mert nem fogom használni.

Igazából összetehettem volna a pénzt 3-4 hónap alatt, de így láttam jónak.

Eszközhitelben is el lehet adósodni, ha nem vigyázol.

2020. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!