Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a babaváró hitel...

Hogy működik a babaváró hitel és a csok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy új házat szeretnénk építeni, akkor mi a menete a csok-nak?

Értem ez alatt, hogy ahogy én építkezek, úgy kapok pénzt, vagyis rendelkeznem kell sok millióval, avagy a megkapott összegből tudok építkezni?


Illetve van egy olyan probléma, ami miatt lehet, hogy offos a téma, de én ugyan semmilyen formában nem vagyok, de a férjem passzív khr listás. Illetve be sincs jelentve a munkahelyére. Ezek kizáró okok?


Illetve a babaváró hitelnél ugyanezek a tényezők állnak fent, akkor az is offos lehet nekünk?


Most várjuk a 3. Babánkat és elgondolkodtunk, hogy lehet meg kellene próbálnunk, hátha...

Köszi a válaszokat.



2020. máj. 29. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Rövid időn belül ez a sokadik kérdés a babaváró/passzív krh témakörben. Kérdezd meg a bankot, hogy kizáró ok-e.
2020. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első olvasatra nektek pénzügyi öngyilkosság lenne ennyi hitellel belevágni egy építkezésbe.
2020. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es! Ezt miből gondolod? Nincs semmilyen tartozásunk és jó pénzeket keresünk. Bár volt egy hitel, ami miatt férj felkerült, de megtérült már, csak nem került le onnan még...

És az, h nincs bejelentve, nem azt jelenti, h fillérekért dolgozik.

2020. máj. 31. 22:34
 4/7 anonim válasza:

A babavárónál az egyik feltétel, hogy egyikőtök sem szerepelhet a KHR listán, de kivételt képezhet az az eset, ha már teljesítve lett a tartozás. Tehát ez alapján még lehettek jogosultak.

Az meg egy dolog, hogy a párod jól keres, de a bank előtt, hogy igazolod azt a jövedelmet, ami papíron nincsen?! Nem tudom mennyire vagytok tisztában ezzel, de a babavárónál vannak fix feltételek plusz bankonként vannak egyéni feltételek. Például van ahol az összjövedelemnek kell elérnie egy bizonyos összeget, de van ahol mindkettőtöknek igazolnia kell, hogy a jövedelmetek eléri a minimálbért.

Szóval érdemes lenne ezeknek utána néznetek és már egyből a banknál érdeklődni. Lehet telefonon is ügyintézőt kérni, aki segít abban, hogy jogosultak vagytok e.

2020. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi nem kaptuk meg. Igazoltan nettó 800-at keresünk férjemmel, minden feltétel adott volt, de most a bankok nagyon nem akarnak babaváró hitelt adni. Pedig online kereskedelemben dolgozunk, most jön a második bébi, de a bank a leadás végén vissza dobta. Nem indokoltak meg semmit. Lehet ha vége a vészhelyzetnek egyszerűbb lesz, de nekünk nem sikerült. Ami eléggé rossz, mivel hamarosan szülök. Így ez a bébi már biztos nem számít bele...
2020. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem kaptátok meg. Beszéltem idő kötben egy bankkal, ahol első körben a babavárót offolhatjuk, viszont ha egyedülállóként igényelem meg nem a babavárót, hanem a csok-ot, akkor a jövedelmem alapján 15 misi hitelre jogosult lehetek.

Itt most akkor azt kell mérlegelnünk, meg számolnunk, hogy akarjuk e annyira a támogatott hitellel való házhoz jutást annyira, hogy elválunk papíron. Ki lehet játszani a rendszert, csak a kérdés, hogy mennyire éri meg.

Köszönöm a válaszokat :)

2020. jún. 5. 05:25
 7/7 anonim válasza:

Takarék banknál próbáltuk meg

Férjem volt passzív egy nagyon régi hitel miatt

Duna Takarék bank adta meg a 10 milliót

Nettó 700000 Ft a kettőnk jövedelme

2020. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!