Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a Revolut bankkárty...

Igaz, hogy a Revolut bankkártya rozsdamentes acélból van? Érdemes a 10 éves fiamnak a Konzolvilág MasterCard bankkártya elsőnek? Érdemes felnőtt korban a Curve (vagy a Revolut) bankkártyát igényelni? A kézpénz a jobb vagy a bankkártya szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat és az értékeléseket!

Bónusz kérdések:

Érdemes az OTP Junior bankkártyát választani a tinédzsereknek? Az Apple Card bank- vagy hitelkártya? A Telenor Wallet fizetőkarkötőben található kártyát, hogyan tudom feltölteni pénzzel?



2020. máj. 30. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem te a 10 éves fiú, és nem a fater vagy.

Ha nem így van, akkor komoly szövegalkotási és központozási problémáid vannak. Revolutnál csak a metal kártya van fémből, havi valami 4000 Ft-os díj mellett. A többi attól függ, hogy mire akarod használni. Apple Card pedig nincs itthon, és az egy hitelkártya

2020. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem fogalmad sincs miről hablatyoltál, a hitelkártyától meg az ég óvjon.

Tininek OTP junior bankszámla és ahhoz tartozó kártya bőven jó.

2020. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
minek kene bankkartya egy 10 evesnek??
2020. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem mit kezd vele 10 évesen de a konzolvilágos elég ennyi idősnek ha muszáj egyáltalán.
2020. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
És annyi hogy kézpénz és bankkártya kb egyformán jó. Vannak helyek ahol szívesebben fizetek kártyával de van hogy kézpénzzel is. Annyiból kicsit jobb talán a kártya hogy nem kell aprózgatni.
2020. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

KÉSZPÉNZ - nem kézpénz!!


Azért legalább magyarul tudjunk már...


"készpénz

1. Azonnal v. bizonyos rövid időn belül bankjegyekben v. érmékben rendelkezésre álló közvetlen fizetőeszköz."


Kérdező, teljesen felesleges az összes felsorolt bankkártya - egy 10 éves gyereknek szerintem egyáltalán nem kell bankkártya - de ha mégis, akkor OTP Junior bankszámla és ahhoz bankkártya.


hogy miért felesleges egy 10 éves gyereknek bankkártya?

1.- mert nincs önálló keresete, a kapott pénzt bankkártya nélkül is tarthatja a bankszámlán.

2. - és ez a legfontosabb érvem: egy 10 éves gyerek nem tudja megtanulni a pénz értékét, nem tudja megtanulni a költés folyamatát, ha "láthatalan" a pénz. Igen, tudom, van netbank, ott lehet követni, de nem ugyanaz, mintha a kezedben lenne és elfogyna.

sokszor még felnőttként is gyakran előfordul velem, hogy egy-egy vásárlásról elfeledkezem és csak csodálkozom, hová lett a pénz?

ugyanis a bankkártyáról költött pénz "nem fáj" annyira, könnyebben "vigéckedik" vele az ember.

nem, nem vagyok maradi, minden nap fizetek bankkártyával, sőt, a számláimat is azzal fizetem, de ilyen fiatalon nem való még bankkártya neki. Ráér kb. 13-14 éves korig.

2020. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
nem vagyok a keszpenz hive, de egyetertek a #6 valaszoloval
2020. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak, azt még kihangsúlyoznám, hogy elsősorban nem bankkártyát csináltat az ember, hanem számlát nyit, amihez tartoz(hat) bankkártya.
2020. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
van revolut junior. Ha van a szüleidnek revolutja, hozzá tudnak adni egy alszámlát és kártyát neked 7 éves kortól.
2020. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
39%
Ami megdöbbentő, hogy ennyien válaszolnak egy ilyen kretén kérdésére... Ha ez valóban felnőtt ember, akkor azt javaslom menjen vissza az istállóba a tehenek közé. Komolyan mondom, nem létezik, hogy ennyire ostoba legyen valaki a mai világban...
2020. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!