Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel2-vel felkerülök a...

Diákhitel2-vel felkerülök a KHR listára? Ha igen, az a későbbiekben baj lehet?

Figyelt kérdés
Versenyképes mérnöki MSc-re szeretném felvenni a diákhitel2-t, amit nem szeretnék félévenként, mint a kisangyal fizetgetni, hanem majd akkor törleszteném, hogy ha befejezném a jó esetben 4 félévet. Ha ezt visszafizetem későbbi pl. lakáshitelnél lehet hátrányom, hogy iskolát csináltam hitelre de azt a 2 millió forintos képzési díjat visszafizettem havi rendszerességgel ill. a végén végtörlesztem? Számíthat valamit negatív vagy pozitív irányba? Diákhitelen ez van egy képen.: "Pozitív hitelmúlt, várhatóan kedvezőbb banki megítélés."

2020. jún. 2. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Diákhitelnél is felkerülsz a KHR listára, azonban negatív információ csak akkor kerül be, ha nem fizeted a törlesztőt. A Diákhitel egy kedvezményes hitelforma, a törlesztést nem azonnal kell megkezdened, csak egy bizonyos idő elteltével onnantól, hogy álláshoz jutsz. A diakhitel.hu oldalon minden infót megtalálsz, ha részletesen átolvasod.
2020. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból azt nem értem, miért is kellene félévenként visszafizetni a DH2-t, hisz a törlesztés csak a jogviszony megszűnése után kezdődik. Tehát befejezed a sulit, majd utána elkezded havonta törleszteni, majd végtörleszteni.
2020. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hitel ketfelekeppen tud beleszamitani a kovetkezo felvetelebe:

- ha meg fizeted, akkor a torlesztoreszlet nagysaga szamit, megvan, hogy a fizetesed hany szazaleka mehet el osszesen hitelek torlesztesere

- ha nem fizetted, csusztal vele, akkor viszont meg utana jopar evig.


Ha idoben, csuszas nelkul visszafizeted, akkor semmilyen hatrany nem fog erni.

2020. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én bsc-re vettem fel, lediplomáztam júniusban, és szeptemberben kellett elkezdenem törleszteni. Egyébként felkerülhetsz igen.
2020. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felkerülsz, de amíg fizeted rendesen, addig ez nem gond, hisz mindenki felkerül, akinek van bármilyen hitele.
2020. jún. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, ennek örülök, elvileg ha visszafizetésre kerül a tandíj akkor 1 évig lennék még a listán. 🙂 Azért is venném fel, hogy ha felvennének, mert pl. most 500e forint több, mint ami 2 év múlva lesz, így meg tökre megéri azt a pénzt másba fektetni, illetve a fizetésem is több lesz 2 év múlva, mint amennyi most, így abban bízom még könnyebb lesz visszafizetni a hitelt. Kb. 2 évre számoltam összesen mire visszafizethetném.
2020. jún. 3. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!