Mi jogon vonnak pénzt a bankok az emberektől a mondvacsinált szolgáltatásokért? Létezik ennél jobb lehetőség?

Figyelt kérdés

Értem persze, hogy törvényileg nincs tiltva, de erkölcsileg ez baromira gáz, és felháborító.

Az OTP-nél a létező legolcsóbb csomagban vagyok, amiben semmi más extra szolgáltatás nincs a netbankon kívül. Ez a legutóbbi emelés óta havonta 583 Ft, és ezen felül még van pofájuk 4902 Ft-ot levonni a bankkártya éves díjára. Ez évente összesen 11.898 Ft a SEMMIRE! Persze mindez úgy, hogy amúgy "kedvezményes", mert havonta garantálom nekik a minimálbért.


Meg ugyebár minden utalásért is levonnak valamennyit, és bármelyik kiegészítő szolgáltatás közel annyiba kerül, mint az aktuális havidíjam.


Nyilván ezzel nem tudok mit kezdeni azon kívül, hogy bosszankodok rajta, és elgondolkodok a váltáson.

Tudtok ingyenes/olcsóbb, megbízható bankot ajánlani az OTP helyett?



2020. jún. 4. 10:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom a banki alkalmazottak fizetese, az epuletfenntartas, az IT es a biztonsag fenntartasa, a kormany altal behajtott tranzakcios ado, a te se**ed kinyalasa fiokhalozattal, ATM-ekkel, a kartyaelfogado-rendszerek uzemeltetese (amit a kartyatarsasagnak fizetsz igazabol) csak mert te a magassagos ugyfel vagy az szerinted mind ingyen van es neked az JAAAAAR, nemdebar?
2020. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Ha van jobb, akkor váltani kell. A kisember a lábával tud csak szavazni.
2020. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, elmehetsz, kereshetsz olcsóbb bankot - lehet, hogy találsz is, de ne csodálkozz, ha akkor meg az utalás lesz horribilis összeg, stb.

Én pl. olyan számlacsomagban vagyok, hogy 580-ért ingyen utalok korlátlanul, szintén OTP.

Meg ha valamit véletlenül majd bankfiókban lehet csak intézni (szerződéskötés, stb), akkor majd egy rakás pénzért utazgathatsz, hogy bemenj, stb.


Amúgy csak zárójelben jegyzem meg: ezelőtt kb. 2 évvel szidta vakai a K&H- t, hogy 1.300-at fizet havonta számlavezetési díjat és átjönne az OTP-hez :D


Amúgy van a neten bankszámla kalkulátor - keresgélj, melyik lenne a neked megfelelő.

2020. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%
Szuntesd meg a bankszamladat és a melóhelyeden mondd meg, h te ezentúl kézbe kéred a fizut.
2020. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#1: igen, az ilyen maradi gondolkodás miatt tart itt az ország. Nekem személy szerint semmi szükségem nem lenne azokra, amiket leírtál. Csak azért van bankszámlám, mert muszáj volt. És mivel ez felnőtt embernek úgymond nem egy opcionális luxusszolgáltatás, ezért etikátlan az egész. Hogy bankszámlára vagyok kötelezve, ha dolgozni akarok, és duplán megadóztatják a fizetésemet.

A mai világban már elengedhetetlen a bankszámla, és elvárnám, hogy ha én valakire rábízom a pénzemet, akkor az, még azon felül, hogy ki tudja hány rendszeren keresztül megforgatja, és én semmit nem látok vissza belőle, ne gazdagodjon már meg még a számlavezetési díjakból is.


#3: nem érdekel semmi ilyesmi, nem szoktam utalni. Ha mégis utalni kell valamit, akkor azt meg megoldom máshogy. Az is külön vicc, hogy interneten gyakorlatilag semmit nem lehet intézni, mert mindenért be kell menni személyesen. Van egy 0 Ft-os Revolut bankszámlám a külföldi vásárlásokért, utalásokért, és érdekes módon, nincs bankfiókjuk, mégis sikeresen nyitottam náluk egy számlát interneten keresztül, és bármi van, azt saját magam, korrupciómentes módon, az interneten keresztül tudom módosítani, vagy megszüntetni különböző akadályok nélkül. És még 3000 Ft-os kezdőbónuszt is adtak.

Egy hazai banknál meg örüljön az ember, ha nem gombolnak le még plusz összegeket számlanyitásért.

2020. jún. 4. 10:55
 6/30 anonim ***** válasza:
65%
Tudod mikor vonna le a bank a semmiért pénzt tőled? Ha semmiféle szolgáltatásod nem lenne náluk, még is havonta a nyakadra járnának hogy fizess. A bank nem szeretet szolgálat, nem ingyen nyújt szolgáltatásokat. Az egész világ így működik ha nem tűnt volna fel. Komolyan nem tudom honnan szalajtják ezeket a súlyosan visszamaradott embereket, akik azon vannak felháborodva hogy egy piaci szolgáltatás nincs ingyen...
2020. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#4: igen, mert ez így működik a valóságban :D
2020. jún. 4. 10:57
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
A következő legyen az hogy földhöz vered magad a boltba hogy nincs ingyen a kenyér. Hát hogy képzelik hogy pénzt kérnek a kenyérért, nem elég fizetség az nekik hogy te tőlük akarsz kenyeret?
2020. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
#6: én az a fajta ember vagyok, aki tisztában van azzal, milyen pénzmozgás van a bankok mögött a számlavezetési díjak nélkül is. És hogy a világ (persze nem Magyarország) tele van olyan bankokkal, amik ingyen számlavezetést kínálnak azért, hogy náluk tárold a pénzed. Mert ez a bank haszna. A banknak kell megvenni az ügyfelet, nem fordítva.
2020. jún. 4. 10:59
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

"A mai világban már elengedhetetlen a bankszámla, és elvárnám, hogy ha én valakire rábízom a pénzemet, akkor az, még azon felül, hogy ki tudja hány rendszeren keresztül megforgatja, és én semmit nem látok vissza belőle, ne gazdagodjon már meg még a számlavezetési díjakból is."


Te fejben még mindig a szocializmusban élsz???

Mégis, szerinted egy vállalkozásnak mi más legyen a célja, mint a PROFIT????


Menj olyan bankhoz, ahol olcsóbb!

Csak nehogy koppanj egy nagyot!


Egy boltból is kifordulsz, ha drágának találod a tejfölt, és elmész a teszkóba. :-DDD

2020. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!