Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banki ügyintézők mennyire...

A banki ügyintézők mennyire kutakodhatnak ügyfelek adatai, pénzügyei után?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy összezörrentem egy ismerősömmel, aki az egyik legnagyobb hazai banknál dolgozik ügyintézőként. Csinálhat olyat, hogy különösebb ok nélkül belekukkant a pénzügyeimbe, hogy esetlegesen azokat felhasználja ellenem akár vita során, pletyka terjesztésére stb.?

2020. jún. 11. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

nem

nagyon csúnyán megütheti a bokáját

2020. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Mobilszolgáltató ügyfélszolgálatán dolgoztam, még nekünk se szabadott kutakodni, hogy vajon a haver nője tegnap este kit hívott fel. Ha csak megnézi és sose mondja el senkinek, az gondolom, nem derül ki (bár nem tudom, bankban mennyire figyelik ezt), de úgy meg mi értelme lenne. Nagyon megütheti a bokáját, ha visszaélve a pozíciójával a pénzügyeidben turkál. A szerződése is tiltja.

2020. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan természetesen nem csinálhat ilyet, mert csúnyán megüthet a bokáját. Az a minimum, hogy elbocsátás.

A gyakorlatban picit más a helyzet. Munkatársam volt sógornője folyamatosan figyelte a számlákat, megtakarításokat, és informálta róla a volt férjét. Ami elég para szerintem.

2020. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
3, ez nem para, hanem bűncselekmény
2020. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg bűncselekmény de bizonyítani is kell.


Egyébként ha a sértett tudta hogy mit csinál a volt sógornő a minimum lett volna szerintem hogy bankot vált azonnal még ha feljelentést tenni vagy a banknál panaszt tenni nem is akar.

2020. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
A bankváltás megtörtént, amikor kiborult a bili. Feljelentést meg banki hisztit nem akart, mert volt elég baja a válással bőven. Már megbánta, hogy nem lépett.
2020. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!