Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lefoglalózok egy lakást az...

Ha lefoglalózok egy lakást az alapján a hitelkonstrukció alapján,amit egy ügyintéző kiszámolt, de a bank mégis úgy dönt,hogy nem adja meg a hitelt,akkor a foglalót teljesen buktam?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben a vevő az ügyintéző által félre lett vezetve és ezért mert továbblépni,nem? Hogy működik ez? Hogy érdemes csinálni? Milyen információkat kell tudnia,ahhoz,hogy biztosra mondja azt,hogy belevághatok egy 1-2 M-s foglalóba? Oké,hogy nettó jövedelem stb.,de feszegetik-e,hogy azt meddig kapom vagy csak az érdekli őket,hogy fix. a munkahelyem és nem alkalmi munkás vagyok-e? ..vagy végig mennek a munkaszerződésemen a bankok,hogy határozott idejű-e a szerződésem vagy nem...Kérlek segítsetek,nagyon nehezen spóroltam össze minden forintot,nem akarom még azt is elveszíteni. :(

2020. jún. 19. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen, buktad. A bankot nem érdekli hogy mennyiben egyeztetek meg a vételárban, az eladó pedig pont telibe szarja hogy a bankod eszetlenkedik és nem ad elég pénzt.
2020. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ebben az esetben sajnos elveszíted igen. Megnézik a havi jövedelmedet és azt is, hogy határozatlan időre vagy-e szerződtetve. Sőt, valószínűleg a munkáltatódnál is érdeklődni fog rólad, eléggé utána szoktak ennek járni. Alkalmi munkát nem hiszem, hogy elfogadnak. De ha minden rendben van és be vagy rendesen jelentve, akkor nem szokott gond lenni. Esetleg az ingatlan értékével lehet még gond, tehát hogy a bank által küldött értékbecslő kevesebbre értékeli az ingatlant, mint amennyiért te vennéd, így csak a becsült érték maximum 80%-át hitelezi. Ilyenkor előfordulhat, hogy nem elég az önerő. Nem tudom, hogy nálad ez fennáll-e, de ha épp csak hogy megvan a szükséges önerő és még nem fizetted ki a foglalót, akkor érdemes lehet előbecslést kérni, viszont sajnos ennek díja van.

Az ügyintéző nem vonható ilyen esetben kérdőre, hisz ő csak egy előminősítést végzett az alapján az adatok alapján amiket te megadtál, amely tájékoztató jellegű, de ez még nem kötelezi őket semmire, végleges választ hitelbírálat után mondanak.

2020. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 19. 22:20
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Igazából az ingatlanos már megkapta a pár százezret azért,hogy levegyék a hirdetést(ami még nem a foglaló),de most kezdek megvilágosodni...sajnos kicsit későn...

Az előbecslés kb. milyen intervallumban mozog?

2020. jún. 19. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Körülbelül 25-30 ezer forintba kerül ha jól tudom, de a bank biztosan tud pontos értéket is mondani.
2020. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Az ingatlanos jól átvert.
2020. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát menj a bankba kérdezd meg . Több bank több lehetőség
2020. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elvileg ha ezidő alatt vki másnak az eladó eladja a házat,akkor dupláját fizeti nekem vissza. (Ez még a foglaló és ügyvéd előtti időszak) Addig amíg nem megyünk ügyvédhez. Én úgy gondoltam,hogy ez egy biztosíték nekem is.
2020. jún. 20. 07:18
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Írtatok előszerződést?
2020. jún. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen.
2020. jún. 20. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!