Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ugyanaz marad a munkavégzés...

Ha ugyanaz marad a munkavégzés helye, viszont a cégnév változik akkor azt a bank hitelnél úgy veszi mintha teljesen új helyen dolgoznék?

Figyelt kérdés

Már több éve dolgozom a cégnél, ebben az évben volt egy hónapos kihagyás a vírus miatt,tehát nekem újraindult a 3 hónapom, természetesen mivel korábban is itt dolgoztam próbaidő nélkül. Augusztusban lesz meg a három hónapom, viszont a cég neve ahol dolgozom változni fog,de a munkavégzés helye ugyanaz marad. Nos augusztusban szerettünk volna felvenni némi hitelt mivel házvásárlás előtt állunk. Nekem kellene felvennem, a párom adóstárs lenne. Van e rá esély, hogy valahogy megkapjuk a hitelt így is vagy mindenképp kellene várnom az "új céggel" is 3 hónapot? (ennyi munkaviszony leigazolását kéri a bank)

Köszönöm ha segítetek!



2020. júl. 1. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Te vagy aki tegnap mindenáron el akarta titkolni a bank előtt a munkahelyváltást, majd kiderült, hogy névváltozás csak?

Hívd fel a bankot. Ott meg fogja mondani az ügyintéző, akivel kapcsolatban vagy. Az a biztos, amit ő mond.

2020. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a cég változtatja meg a nevét (nem érinti a munkaviszony folyamatosságát), esetleg jogutódlással megszűnt (jogutódlásnál is folyamatosnak minősül a munkaviszony), vagy pedig véletlen, hogy ugyanaz a munkavégzés helye, de valójában az előzőtől független, teljesen más cégről van szó (ez esetben új munkaviszonynak minősül).
2020. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, én nem próbáltam eltitkolni. Még nem tettem fel itt kérdést, de köszönöm :D Sajnos a helyi bankban a hölgy elég tájékozatlan volt, lehet megpróbálkozom egy másik bankfiókjukkal.
2020. júl. 1. 11:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát attól tartok az utolsó verzió lesz. A munkavégzés helye ugyanaz marad, viszont ahol dolgozom több féle dologgal foglalkozunk és mindenre külön cég van. Ebből kifolyólag buktának hangzik, mivel a cég amiben jelenleg vagyok sem szűnik meg csak átkerülök a másikba, lehet a főnökkel kellene egyezkednem. Köszönöm a választ!
2020. júl. 1. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez akkor új munkaviszonynak tűnik valóban.
2020. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!