Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP SmartBank regisztráció...

OTP SmartBank regisztráció törlése?

Figyelt kérdés

OTP SmartBank regisztrációmat szeretném törölni ugyanis azt olvastam hogy fizetni kell érte havi szinten néhány száz forintot, amit megvallom őszintén, nem szeretném, de nem is ez a lényeg.

Ha törlöm a regisztrációmat akkor amikor következőnek pc-n böngészőből szeretnék belépni akkor már újra sms-t fog küldeni és nem QR-t kérni igaz?

OTP Junior kártyám van (ha ez számít most valamit)

Előre köszi a válaszokat!



2020. júl. 1. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a regisztráció törlése teljesen felesleges, helyette inkább változtatnék a netbank típusán. Junior számlához két típusú netbank előfizetés van: Junior light és Junior extra. Erről továbbá a hirdetmény 4.1.2 pontjánál olvashatsz: [link]

A light csomag ingyenes, itt viszont a netbank kb csak arra jó, hogy lekérdezéseket végezz, lásd a pénzmozgásodat, a kártyád limit beállításait éred el, illetve néhány dolgot beállíts. Utalni, telefont feltölteni és QR csekket fizetni nem lehet ebben a csomagban, csak a fizetősben, amiben gondolom most vagy. Ha tényleg nem utalsz, szerintem is felesleges az a havi 200 forint, nekem is az ingyenes csomag van.

Érdemes felhívni a bankot, hogy módosítani szeretnéd a netbankodat az ingyenes csomagra.

2020. júl. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én a SmartBank-ot csak egyenleg lekérdezésre használom így ebből kiindulva nekem teljesen felesleges azt a 200Ft-ot kiadni ennyiért. Lehetséges hogy a Light csomagom van mivel kb 2 hónapja használom a SmartBank-ot és nem vont le egy fillért sem.

Abból merek következtetni rá hogy nekem is fizetős mert legutóbbi (20e Ft) utalásomnál aggasztóan "sokat" 235Ft-ot vont le Eseti megbízások költsége néven (amiről lövésem sincs mit takar)...

Lehetséges hogy nálam is a Light van és nem kell érte fizetnem csak valami full mást olvastam a neten?

2020. júl. 2. 08:39
 3/4 anonim válasza:

Szerintem a fizetősben lehetsz, mert én a Light csomagban nem tudok utalni. Egyébként a Netbank szerződés papírján szerepel, hogy egyszerűsített körű, vagy összetett trancakciók vannak engedélyezve.

Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy 2 hónapja miért nem vont le semmit, de valószínűsítem, hogy ezek szerint nem havonta, hanem mondjuk negyedévente emeli le a díjat. Egyik ismerősömnek például Takarék 3 havonta vonja a netbank összegét (legalább is egy éve így volt), akkor gondolom itt az OTP-nél is így lehet.

Telefonon egyébként segítenek, nekem is ha volt kérdésem, mindig tudtak rá megoldást adni (eddig kétszer kellet, mindkét ügyintéző készségesen segített).

2020. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb csomagban havi 150 Ft a teljes OTPdirekt. A Smart és Junior csomagokban ingyenes. Én nem szüntetném meg, mert bármikor lehet olyan, hogy utalnod kell. A kártyát is jobban lehet kezelni.
2020. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!