Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank előzetes hitelkalkul...

Ha a bank előzetes hitelkalkuláció alapján megadná a hitelt, milyen esetben fordul elő hogy a bíráló visszautasítja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nem lehet tudni, nem köti a bank az ügyfél orrára, ugyanis van egy olyan szabály vagy törvény, nem tudom, hogy a bank NEM KÖTELES megindokolni, hogy miért utasítja vissza a hitelkérelmedet.


Hallottam már olyanról, hogy valaki azért nem kapott hitelt, mert rendszeresen fogadott tippmixen, hallottam olyanról is, hogy túl fiatalnak találták, stb.

2020. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak teljesen szubjektív ítélet?
2020. júl. 3. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
'Szubjektiv' olyan ertelemben, hogy az elbiralas osszes szempontjat nem kozlik veled. Mivel a bank a sajat feltetelei menten nyujt hitelt, ezt minden tovabbi nelkul meg is teheti.
2020. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"'Szubjektiv' olyan ertelemben, hogy az elbiralas osszes szempontjat nem kozlik veled"


Így van.

2020. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tudják megfelelni minden szempontnak ha nem is ismerem az összeset?
2020. júl. 3. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

A bank kölcsönadja a pénzét.

Ha nem akarja, nem adja... Nem kötelező neki.

Ez kb. így működik.


Ha valami miatt kockázatot lát, akkor nem ad.

Pl. bizonyos hiteleknél/kölcsönnél nézik az eltartottak számát is:

ha mondjuk egy nettó 200 ezres fizetésből 3-an élnek, mert az asszony gyesen van a gyerekkel, akkor is megtagadhatja.

2020. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Alaptetel, hogy a bank igazabol csak annak ad szivesen kolcsont, akinek semmi szuksege ra.
2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!