Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak személyi kölcsönnel...

Csak személyi kölcsönnel tudok tulajdonrészt vásárolni?

Figyelt kérdés

Páromnak van 15M önereje. Még nem vagyunk házasok, szeretnénk lakást vásárolni közösen, vagy legalábbis gondolkodni ezen a vonalon. Nekem csak 3-4 M önerőm van jelenleg. Ez így nagyon nem egyenlő, és ez az összeg nem igazán elég olyan lakásra, amit szeretnénk. Így az én részemet hitellel szeretném kiegészíteni. Én albérletet fizettem eddig is, örülnék ha tulajdonrészt törlesztenék, és együtt élnénk benne.


Így is tudok lakáshitelt felvenni, hogy csak az ingatlan felét szeretném megvásárolni, vagy felejtős? Övé lenne a másik fele, amit készpénzre vásárol, én pedig felvennék (haraütésszerűen) mondjuk 10M hitelt.


Azt tudom, hogy ha "összedobnánk" amink van, és együtt vennénk fel hitelt akkor sokkal kedvezőbb lenne, de itt pont az a lényeg, hogy egy kicsit függetlenek maradjunk mind a ketten, és egyenlő viszonyok legyenek.


Ötletek arra, hogy ezt hogyan lehetne megoldani? Ő eléggé a hitel-paranoiás, és ezt is szeretném kicsit oldani.


2020. júl. 16. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor személyi kölcsön vagy lakáshitel? Ekkora személyi kölcsönt nem biztos, hogy adnak. Lakáshitelnél pedig bejegyzik az egész ingatlanra a jelzálogot, szóval a párod mindenképp belekerül az ügyletbe.


Ha előteremted a hiányzó vételárrészt személyi kölcsönből, vagy bárhonnan, az ingatlan adásvételiben rögzíteni kell a tulajdoni arányokat.


Ha jól értem, nem akartok összehazasodni, egy lakasban szeretnétek lakni, de függetlenséget megőrizve (bármit is jelentsen ez). Ez garantált vakvágány, hamar tönkremehet a kapcsolat, és hosszas vita indul meg, hogy ki költözzön ki az ingatlanból, ki fizessen ki kit és mennyit, stb. Egy ideig inkább bereljetek lakást együtt.

2020. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy mitől szeretnétek függetlenek lenni? Egymástól vagy a bankoktól?
2020. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul fogalmaztam a kérdést. Tehát a kérdésem úgy szól, hogy ,,Csak személyi kölcsönnel tudok tulajdonRÉSZT vásárolni, vagy pedig lakáshitelt is adnak erre?"


A cél az lenne, hogy a ház ne közös tulajdon legyen, hanem fele az övé, fele az enyém, tekintve, hogy ő sokkal nagyobb összeggel rendelkezik, mint én.


Azt is tudom, hogy rögzíteni kell a tulajdonhányadokat, de eleve úgy mennénk be a bankba, hogy adott egy ingatlan, aminek a felét megveszi ő, én pedig a másik felére szeretnék kölcsönt felvenni.


Persze abszolút tervezés szinten van a dolog, valszeg nem lesz járható út.


A jelzálogjogot ha be is jegyzik az egész ingatlanra, attól még ez így járható?


Össze akarunk házasodni, ő nem is nagyon akarja ezt a fajta procedúrát, csak én ragaszkodom hozzá, hogy az ő nevén ne legyen hitel, ha már ennyi pénze van, nekem meg viszonylag kevés.


Ha összeházasodunk akkor meg úgyis tökmindegy lesz, hiszen közösek lesznek a bevételek és kiadások. Együtt élünk amúgy 3 éve bérlakásban, tervezzük a közös életet.

2020. júl. 17. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha házasságkötés után akarsz felvenni lakáshitelt, a párod adóstársként bevonják az ügyletbe. Ha meg előtte, akkor is bevonódik, mert egy önállóan forgalomképes ingatlanra egyszerre csak egy adásvételi szerződést lehet írni, mert a bank bejegyzi a jelzálogot az egész ingatlanra.

Esetleg a személyi kölcsönös verzió működhetne, de utána kéne járnod, mennyit adna a bank.

Nem tudom, érdemes-e ennyire foglalkozni vele hogy ki mennyit ad bele. Ha működik a kapcsolat, ez nem kellene, hogy gondot okozzon szerintem.

2020. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!