Szerepelek a Khr-listán?

Figyelt kérdés

Otp-s személyi kölcsönt és hitelkártyát nem tudtam fizetni(2.5 hónappal voltam elmaradva,már pont mentem be a bankba hogy 1 nagyobb összeget befizessek- az aktuális törlesztő plusszvaz elmaradásra is vmennyi-mikor közölték h már nincs nálunk) átadták otp faktoringnak. Sikerült megállapodni nekik fizetem a részleteket.


Szerepelek aktív bárosként a listán? Én úgy értelmeztem csak akkor leszek aktív bároa ha a faktoringnak se fizetek.



2020. júl. 28. 16:54
 1/4 xswerdy ***** válasza:
nem, 90 napos elmaradásnak kell lennie, és legalább a minimálbér összegének kell a tartozásnak lennie, akkor kerülsz a negatív KHR listára. És erről 30 nappal előtte figyelmeztetniük kell, hogy ha nem fizetsz, hamarosan ott találod magad. Amúgy évente egyszer lekérheted a KHR-edet, a biztonság kedvéért érdemes lehet. Olyan szabály viszont nincs, hogy csak ha a faktoringnak nem fizetsz, akkor kerülsz oda, az eredeti szerződés szerinti elmaradás számít.
2020. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor azzal már rajt vagyok hogy az otp-től átadta a faktoringnak?


Nem volt 90 nap az elmaradás otpnél mikor átadták


Személyi kölcsönnél az elmaradás 56.000ft volt-2 hónap. Erre jött volna rá az aktuális törlesztő 27.000ft. Ez volt 2017be


A hitel kártyánál36 ezer volt az elmaradás-2 hónap. 17.000+19000. Plussz jött volna erre 24 ezer ft.2018ba adták át faktoringnak.


Mindkét esetben úgy jártam hogy mentem volna fizetni a hitelnél 60.000ft-ot. A maradék hátralékot a következő hónapba akartam.

A hitelkártyánal 40 ezret.


De már nem az otpnél hanem a faktoringnál volt.

2020. júl. 28. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már átadták akkor rajta vagy.
2020. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
semmi köze a kettőnek egymáshoz. A negatív KHR bejegyzés feltétele az elmaradás összege (minimálbér), és a késedelem időtartama (90 nap). Hogy az OTP mikor adja el a követelést egy faktor cégnek (jelen esetben a cégcsoporton belül), azt az ő belső szabályzatai szabályozzák. Megteheti már a 90 napnál hamarabb is, de később is.
2020. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!