Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel kapcsán megkaptátok...

Kapo1588 kérdése:

Lakáshitel kapcsán megkaptátok az éves elszámoló levelet?

Figyelt kérdés
Áprilisban kellett volna megkapnom de azóta se jött. Arra hivatkozik a bank, hogy a moratórium miatt újra kell gyártani az összes levelet. Már tettem két panaszt de semmi:( két hete azt írták válaszban hogy postázás alatt van de azóta se jött semmi:( idegesít mert ebbe lenne hivatalosan leirva hogy mennyit törlesztettem az elmúlt egy évbe mennyi a tőke tartozásom még stb. Úgy tudom a banknak ez jogszabályi kötelezettsége, idegesítő hogy ennek ellenére heti szinten keresem őket de még igyse kapom meg a levelet.

2020. júl. 29. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik banknál vagy, én a KH-nál és iszonyatos káosz van a covid óta, nekem 3 hónap kellett, hogy elintézzék, hogy nem kívánok részt venni a moratóriumban és fizetném tovább a hitelt. Amikor meg végre levonták, akkor egyszerre 3 hónapot vontak persze.... A szóbanforgó éves értesítőt júniusban kellett volna megkapnom, még nem érkezett meg, úgyhogy most már kezdek morcos lenni...
2020. júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
100%
a K&H-nál minden havi törlesztőt két részletben vonnak, küön a tőkét és a kamatot. Szóval akár a netbankban megnézheted az elmúlt év törlesztőit, összeadod a tőkéket, és annyival csökkent a tartozásod. Az aktuális állapotot szintén látod a netbankban. Mennyi a tőketartozás, mikor vetted fel, hány hónap van hátra. A moratórium kapcsán is egy beklickelés volt, hogy fizetem tovább, és a következő hónaptól rendben volt minden. Időközben volt kamatperiódus váltás, na arról most én se kaptam levelet. Amúgy persze az éves elszámoló levelet is küldeniük kell, de a benne lévő információk igazából a nélkül is elérhetőek.
2020. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én hitelem az Ersténél van. És igen itt is két részletbe vonják külön a tőkét és külön a kamatot. És pont az a bajom, hogy én magamnak szépen irogatom excelbe hogy mennyi tőkét vontak le, és azt kivontam a felvett hitel összegéből és az nem egyezett a netbankban lévő hitelinformációs menüpont alatt lévő összeggel. És az eltérés sem egyértelmű volt (tehát nem az előző havi állapotot mutatta pl)140 ezer Ft eltérés volt. Hívtam az ügyfélszolgálatot, ahol azt a választ kaptam, hogy a netbankot ne nézzem mivel az nem hivatalos tájékoztatás, csak tájékoztató jellegű. Az elszámoló levelet nézzem mert az a hivatalos. Mondtam hogy nézném én ha kaptam volna... Itt szakadt el nálam a cérna... Mert az amúgy sem túl segítőkész ügyfélszolgálatos megnézte, és a következő választ adta: nem az a baj hogy nem kapta meg, hanem hogy még el sem készítettük... Ennek már két hónapja, azóta írtam két panaszt de semmi előrelépés:(

Tudom hogy csak egy szaros tájékoztató levél, de nagyon dühítő, hogy ennyire lesüllyedt a színvonal. Én mióta az eszemet tudom ennél a banknál vagyok, de hiába mentem be személyesen egy fiókba, ott se segítettek, hanem csak annyit mondtak hogy látnak valami levelet, de azt nem adhatják ki mert az nem ő részük, viszont nem érdekel-e önkéntes magánnyugdíjpénztár... Csak a ki..tt terméktukmálás. Régen ez nem ilyen volt. Bevallom eléggé elkeserít, agyalok rajta hogy fogom magam és mindenem (fizetés+hitel+megtakarítások) átviszek egy másik bankhoz.

2020. júl. 29. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nem online ügyintézel?

Egyébként én megkaptam ahogy szoktam

2020. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Online is próbáltam, telefonon is és személyesen is
2020. júl. 29. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, netbankon keresztül, akkor nem kellene várnod a leveleket, mert mindent látnál online uptodate


#4

2020. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2 panaszt netbankon keresztül írtam, és ott jött a semmitmondó válaszba először hogy június végéig postázzák most 2 hete meg hogy postázás alatt van...
2020. júl. 29. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van netbankod, miért nem ott nézed meg az elszámolást?

Erre irányul hárommal korábban a kérdésem.

2020. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!