Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetemistaként kötelező...

Egyetemistaként kötelező saját bankszámlával rendelkeznem, vagy használhatom pl. anyukámét helyette?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ösztöndíj meg hasonlók számlára érkeznek, de nem akarok még havi 500 forint számlavezetést se fizetni (már 26 vagyok, szóval nekem nincs már junior meg hasonlók) és anyukám számlájáról intézném a sulis dolgaimat. Ez így szerintetek működhet? Megadhatom Neptunon egyáltalán családtag számláját?

2020. aug. 1. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha felvesz társtulajdonosnak, igen.
2020. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem 26 évesen már elvárható a saját bankszámla, igencsak hülyén néz ki, ha anyukának megy a pici gyerek ösztöndíja, meg ö fizeti a kollégiumot.
2020. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat, ha hülyekérdést teszek fel (és ez nem kapcsolódik a kérdéshez), de hogyhogy nincs bankszámlád? Mire kaptad/kapod a fizetésed?
2020. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
hülye kérdést*
2020. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Oké, 26 évesen szerintem már azt sem értem, hogy tudtál eddig meglenni bankszámla nélkül? Egy diákmunkád vagy fizetett szakmai gyakorlatod vagy gyakornoki állásod nem volt még soha? Mit tervezel egyáltalán az életeddel?
2020. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nevetséges, ha egy 26 éves nem bír ki havi 500 Ft banki költséget... Egyébként pedig a Gránit Banknál tudsz nyitni online bankszámlát, aminek nincs számlavezetési díja. SMS díj nincs, mivel a mobil app-ból kapod az értesítéseket. A kártya első évben ingyenes, második évtől 3.390 Ft / év, ami lebontva 282.5 Ft / hó. Nem hiszem el, hogy ennyit nem ér meg az, hogy magad kezeld a pénzügyeidet.
2020. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Készpénzben kapok fizetést. Építőiparban dolgozom egyetem mellett, azt hiszem ezzel elmondtam mindent. :D Megértem, hogy sok ember számára hasznos a bankszámla és iszonyú spúr ember képes havi 500 forint megspórolása miatt megszüntetni a számláját, és én pont ilyen spúr ember vagyok. :D Szó szerint semmire nem használom a számlám, míg le nem diplomázom, addig meg a havi 500 forint + kártyahasználat is valami 10 ezer közeli összegre jön ki évente, gyakorlatilag a semmire.


A Gránit Bank ajánlata, ha valóban ezekkel a költségekkel jár, amit a kedves utolsó válaszoló leírt, valóban megfelelő lenne számomra, köszönöm a tanácsot.

2020. aug. 1. 14:41
 8/20 A kérdező kommentje:

Ja, és van most is bankszámlám, csak szeretném optimalizálni a kiadásokat, én értem, az én élethelyzetem speciális, de ha valamire nincs szükségem, azért nem fogok fizetni, csak mert más szerint ,,ez a normális", szimplán 7 év tapasztalata azt mondatja nekem, hogy kidobott pénz volt egyáltalán eddig megtartani, arra a 2 évre mire lediplomázom meg bőven megvagyok nélküle.


Nem tartom helyes dolognak, hogy az ember egy maximum fél órás ügyintézést megspóroljon és a nemtörődömségével a bank húzzon havonta hasznot rajta. 2 évre még a Gránit Bank ajánlatával számolva is (ami még egyszer kihangsúlyozom: a leírtak alapján jobb ajánlat, mint a jelenlegi számlám) 6780 forintot megspórolnék számla nélkül. Megnézném ki keres 30 perc alatt ennyit és milyen munkával. :P


Köszönöm a válaszokat és elnézést, ha ködösen fogalmaztam kicsit.

2020. aug. 1. 14:48
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
Párommak sincs bankszámlája, az enyémre felvettem társtulajdonosnak, ha valami jön neki oda jön. Kártyája sincs. Igen, pont azért, hogy spóroljukn, mert igen pofátlanok a banki díjak és nem csak számlavezetési díj van ám. Emiatt nem utalok és nem is csoportosozok. Kényelmesebb lenne az állandó költségeket automata utalással tolni, de amíg egy fillért is kérnek érte, felejtsék el.
2020. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Na most ez olyan, hogy ki milyen csomagot talál. Nálam nincs sem számlavezetési, sem éves kártyadíj.


Ami viszont azt illeti, hogy mennyit spórolsz azzal, hogy nincs számlád, ez azrét azt is feltételezi, hogy nem igazán használod a pénzed, vagyis rengeteg pénzt hagysz az asztalon, amit egyébként megkereshetnél.

2020. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!