Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyithatok magyarként, magyar...

Nyithatok magyarként, magyar lakcímmel osztrák bankszámlát?

Figyelt kérdés

A gyengülő Forint miatt (is) szeretnék nyitni egy EUR bankszámlát. Megnéztem a magyar bankok kínálatát, de hát...

Szóval a kérdésem az, hogy magyarként, magyar lakcímmel, osztrák munkaviszony nélkül nyithatok-e számlát az osztrák Raiffeisen-nél vagy az Erste-nél.



2020. aug. 1. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom (nem valószínü), de nem érnél vele semmit, mert a számlára forint megy, és te (MO-on) forintot tudsz kivenni - azaz semmivel sem másabb, mint egy magyar számla.
2020. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az # 1-es is írta, nem jársz vele jól...


Az osztrák bank majd devizavételi árfolyamon könyveli a fizetésed, amit vélhetően forintban utal a munkáltatód, és felszámol rossz esetben konverziós díjat is. Amikor pedig felveszed vagy vásárolsz devizaeladási árfolyamon átváltja forintra. Szerintem már ebből is veszteséged lesz, illetve nem ismerjük az osztrák Raiffeisen illetve Erste díjait, elég sokan azt mondják ott teljesen ingyenes a számlavezetés, de ha nem, akkor még borsos ára lehet az egyéb szolgáltatásoknak is, bankkártya, számlavezetési díj, átutalási költségek pl.

2020. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ahogy előttem is mondták, semmi értelme, de ha nagyon akarsz, kisebb bankok csinálnak ilyet (meg asszem a raiffeisen is, mert a családan van egy külföldi raiffeisen kártya, de nem tudnom biztosra megmondani hogy európán belül honnan)
2020. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
83%

elvileg nincs akadálya, se magyar, se osztrák törvény nem tiltja. Ennek ellenére vannak bankok, akik nem szeretik az ilyet, és nem nyitnak számlát. Ezt nem kell indokolniuk sem.


A 2. által írt borsos átutalási díjak sem igazak, lényegesen kedvezőbb EUR számlát olyan országban fenntartani, ahol alapból EUR a pénz, mint itthon. Vannak összehasonlító oldalak, ott sem érdemes az első bankba bemenni.


1.-nek: nyilván nem arra lenne jó, hogy a Ft fizetés oda menjen konverzióval, és utána a hazai költések azzal a kártyával legyenek fizetve, megint csak konverzióval. A hosszútávú megtakarítások egy részére jó lehet, vagy ha adódik az embernek EUR bevétele, arra nem érdemes magyar EUR számlát tartani.

2020. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!