Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 22 éves diákként melyik...

22 éves diákként melyik banknál érdemes számlát nyitni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék bankszámlát nyitni mivel szeptemberben megyek egyetemre és ha esetleg kapok ösztöndíjat, akkor azt csak arra tudják elküldeni. Csak emiatt kellene. A pénzt nem hiszem hogy le szeretném venni(már ha kapok egyáltalán), inkább csak gyűjtögetném.

Az unomatesóm azt mondta hogy legyen a Budapest Bank, anya azt mondta hogy legyen az Erste, valahol meg azt olvastam hogy az OTP lenne a legjobb nekem.


Segítséget szeretnék kérni tőletek! Szerintetek melyik bank lenne nekem a legjobb? (Szegeden fogok tanulni ha ez számít valamit.)


Előre is köszönöm a válaszokat!


22/N



2020. aug. 6. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nézd meg az ajánlatokat és az alapján dönts. De díjai vannak, például kártyadíj, meg ilyenek. Ha nem fogod használni, fölösleges. Ha kapsz ösztöndíjat, majd nyitsz egyet, addig fölöslegesen ketyegnek a díjak.
2020. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az OTP juniornak úgy tudom, az alap szolgáltatásai ingyenesen 24 éves korig. A másik kettőt nem ismerem.
2020. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt a CIB-et ajánlják, jónak tűnik.


[link]


[link]

2020. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Otp
2020. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Én Erste-nél vagyok, mert a családnál kb mindenki itt van...


A kártyadíj nem vészes, kérhetsz rá kedvezményt is, plusz ami nekem nagyon fontos volt, hogy külföldön is egyszerű használni, nincs plusz díj használatnál, és ott középárfolyamon vált. Sajnos a tényleges váltása már bankon belüli eladási, ami húzósabb, de majd arra szerzek Revolutot vagy transzferwise-t.


Ja, és 26 éves korig diákszámla, a jogviszonytól függetlenül.

2020. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
K&H-t ajánlom nekem is az van. Jó ügyfélszolgálat, sok bankfiók, tökéletesen működő e-bank. Olcsó csomagok is vannak.
2020. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
BB
2020. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Otp junior
2020. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Otp junior. Még 2 évig ingyenes és ha nem kapsz ösztöndíjat, akkor mégse kell a havidíjat is kifizetni. Vagy ha mégis kapsz, akkor sem vonnak le belőle.


Diákhitelt meg semmilyet se vegyél fel! Akkor is fizetni fogod, amikor a gyerekeid lesznek főiskolásak!

2020. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
K&H diákoknak szerintem tökéletes
2020. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!