Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP+ árfolyam miért ingadozik?

MÁP+ árfolyam miért ingadozik?

Figyelt kérdés
Ugye az elmélet szerint a kamatfizetést követő 1 hétben 100%-os árfolyamon váltják, egyébként 99,75% árfolyamon. Volt nekem már 98% is, perpillanat 100,2%-on áll az a papír, amit pár hete tettem be és a kamatfizetés még elég távol van.

2020. aug. 20. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elso felevben 3,5%/2 a kamat.

Megvetelkor 99,75% az arfolyam. Ez naponta no fel evig. Amig el nem eri a 101,75%*99,75%-ot azaz 101,5-et fogja elerni. Ekkorjon a kamat tokesitese igy 100% lesz az uj erteke es a neverteke megno. Aztan ha letelik az 5 nap visszaesik 99,75%-ra es utana megint naponta no.

2020. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Vagyis ezek szerint a 99,75%-os visszavásárlási érték is csak az első pár napban érvényes, mert naponta kapja a kamatot, így a 100% árfolyamra elég hamar visszakúszik.
2020. aug. 20. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen naponta szamoljak a kamatot, 25 nap utan mar pluszban lesz, ha 2-3 honap utan visszavaltod akkor se buksz rajta. Nem kell a felevet se kivarni.

A nevertek es az idoaranyos kamat osszegebol vonjak le a 0.25%-ot. De lehet hogy a kamatbol nem is vonnak le, ezt nem tudom pontosan.

2020. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, az nem ingadozás, hanem folyamatos növekedés.


A MÁP+-ot jelenleg (a fordulónapokat kivéve) 99,75%-os nettó árfolyamon vásárolják vissza. Ez azt jelenti, hogy a névérték 99,75%-án. Tehát minden megvásárolt 1 forint állampapír után 0,9975 forintot fizetnek, ha eladod. Efölött az aktuálisan felhalmozott kamatot is kifizetik visszavásárláskor. A felhalmozott kamat a még ki nem fizetett, időarányos kamatot jelenti.


"Amig el nem eri a 101,75%*99,75%-ot azaz 101,5-et fogja elerni."


A számolás helytelen, a végeredmény jó. Ha az első fél évre kapott 1,75%-os kamatot vesszük alapul, akkor a fordulónap előtti legmagasabb árfolyam 99,75+1,75 = 101,5%.


"Igen naponta szamoljak a kamatot, 25 nap utan mar pluszban lesz, ha 2-3 honap utan visszavaltod akkor se buksz rajta."


Nem lesz pluszban, mert fix 0,25%-ot buksz, és az, hogy mégis 100% közelinek látod, a kamatok miatt van. Azt viszont akkor is megkapod, ha megvárod a fordulónapot, viszont akkor már nem bukod a 0,25%-ot.


"A nevertek es az idoaranyos kamat osszegebol vonjak le a 0.25%-ot."


Csak a névértékre vonatkozik az alacsonyabb árfolyam. A kamat mindig teljes összeg.

2020. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!