Yolókai mór kérdése:

Miert nem kaptam hitelt?

Figyelt kérdés

OTP banknal vagyok, ott csak 6 honap folyamatos munkaviszony utan igenyelheto hitel, szoval az Erste-nel probalkoztam.

Telefonon egyeztettem egy holgyel, aki kb. biztosra mondta, hogy mukodokepes a dolog, mivel minden kriteriumnak megfelelek.

200.000Ft a havi netto jovedelmem+ kb 30.000 ft a cafeteriam, ami elmondasa szerint hozza adodik az alap fizetesemhez.

4 honapja vagyok a jelenlegi munkahelyemen, mar nem vagyok probaidos es hatarozatlan ideju a szerzodesem. 1 millio forintot szerettem volna felvenni 36 honapra, havi 35 ezer ft-os torlesztoreszlettel.

Ehhez kepest eleg gyorsan le lettem razva, hogy elutasitottak, mondvan, hogy valoszinuleg tul fiatal vagyok es nem regota dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. 25 eves vagyok.

Valakinek valami otlet, tipp, hogy miert nem kaptam?

Koszonom elore is!



2020. szept. 11. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
túl fiatal vagy és nem régóta dolgozol a jelenlegi munkahelyeden
2020. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kossz az ertelmes valaszt...
2020. szept. 11. 17:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egyszer.
2020. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

-Kevés fizetés(kafetéria nem játszik), én picivel több jövedelemmel 240 000 ft-os hitelkeretet mertem csak igényelni.

-Alig letöltött próbaidő, 30 nap múlva megszűnhet a munkahelyed, a futamidő meg 3 év.

-Fiatal, egyedülálló...

2020. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Fent leírtak + rossz munkáltató (korábbi adótartozás, rossz pénzügyi kilátások, stb). Ez néha meglepően neves munkáltatóra is igaz (hogy az ott dolgozók nem/nehezen kapnak hitelt).
2020. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert teljesülnek a minimum feltételeket, még nem jelenti azt, hogy egy bank ad hitelt. Igen, jól írta az első kommentelő. Egy fiatal (vélhetően egyedülálló, ingatlan tulajdonnal, értékelhető ingó vagyonnal sem rendelkező) igénylő, ha csak 4 hónapos a munkaviszonya, nagy valószínűséggel elutasításra kerül, de lehet ok még a gazdasági szektor is, pl ha olyan helyen dolgozol, amit hátrányosan érint a Covid. Az, ha majdnem mindenből épp csak a minimum feltétel teljesül, már ez lehet szimplán elutasítási ok. Az egyedüli erőssége a kérelmednek a megfelelő jövedelem.
2020. szept. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

egyedulallo vagyok, de otthon elek, egy teljesen hitelmentes kerteshazban mint csaladtag, a telefonszamlamon(10k) es a rezsipenzen amit kp-ban fizetek otthon, kulonosebb kiadasom nincsen..

a ceg pedig ahol dolgozom egy elektronikai ceg ami tobbek kozott medical teruleten hasznaltos PC-ket es mas egyeb orvosi eszkozoket is szervizelnek, ha szukseges, akkor a ceg akár at is tudna allni lelegeztetogepek gyartasara es szervizelesere is, tehat aztmondjak, nem fenyegeti a ceget a virus sem leallassal, sem pedig csoddel

2020. szept. 14. 09:36
 8/13 A kérdező kommentje:
persze ebbe a gep, ami fel perc alatt elbiralja, hogy kaphatok-e hitelt vagy sem, nyilvan nem lat bele..
2020. szept. 14. 09:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
OK, akkor a munkáltató rendben, viszont minden más, amit írtam: fiatal, egyedülálló, rövid munkaviszony, sem ingó, sem ingatlan vagyonnal nem rendelkező - stimmel. Valószínűleg adóstárssal kapnál, de ha az nincs, akkor próbálj meg több bankot. Az előszűrőkre nem kell adni, azok csak az alapfeltételeket szűrik.
2020. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Végül sikerült valamelyik banknál valami? Sajnos most én is így vagyok.
2021. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!