Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi munkaviszony szükséges...

Mennyi munkaviszony szükséges ahhoz, hogy hitelt vehessek fel lakásvásárlásra?

Figyelt kérdés

Júniusban végeztem az egyetemen gyógyszerészeten. Július elsején kezdtem el dolgozni egy kisvárosi patikában. Szabvány 40 óra/hét a munkaidőm, a szerződésem korlátlan időre lett megkötve. Jelenleg bruttó 376 ezret keresek, ami januártól 452 ezer forintra fog emelkedni. A pénzt folyószámlára kapom.


Az a helyzet sajnos, hogy az otthoni családi helyzetem teljesen tönkrement. Egy alkoholista apával kell együtt élnünk és nincs erőnk tovább szenvedni mellette. A 78 éves mamám is velünk él, már többször meg lett fenyegetve szegény és félek, hogy egyszer tényleg fog történni valami, pont akkor, amikor dolgozom.


Felhoztuk már a válás gondolatát, de vagyonmegosztás csak a válás után lehetséges, ami még önmagában minimum 4 hónap és azzal még semmi nem lett megoldva. Apám közölte is, hogy nem fogja megkönnyíteni a helyzetet, úgyhogy az öcsémmel és anyámmal jelenleg azon gondolkodunk, hogy előbb elköltöznénk, és csak utána vágnánk neki a válásnak és a vagyonmegosztásnak, hogy nyugodt fejjel tudjunk végigmenni.


A probléma ott kezdődik, hogy anyám és öcsém is vállalkozók, így csak én tudnék normális hitelt felvenni, nekem viszont eddig 2 és fél hónap munkaviszonyom van. Erre tudomásom szerint egy bank sem lesz hajlandó kölcsönt adni. Ha mégis valaki javítson ki! Elég kilátástalan helyzetben vagyunk. Bármi tanácsot, ötletet meghallgatok.


Köszönöm



2020. szept. 13. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
3-hónap után .
2020. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Melyik banknál próbálkozzak? Akármelyik nem fog ennyi idő után adni. Vagy igen?
2020. szept. 13. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Addig is menjetek el albérletbe.

A fizu ugyanannyi marad.


Ha nem nyereséges a vállalkozás akkor beszéld rá oket, a munka vállalásra.

2020. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen nem elég a 3 hónap, főleg ebben a helyzetben most, ami a világban zajlik, a bank is a biztosat szeretné.

Van annyi tartalékotok, amennyi fedezné az önerőt egy új lakáshoz? Ugye lakáshitel esetén 20-30% önerő kell, különben nem fogtok hitelt kapni. Ha nincs ennyi pénz, inkább keressetek egy albérletet és ott húzzátok meg magatokat amíg a válás és vagyonmegosztás zajlik, abból már valószínűleg lenne tőkétek egy új élet kezdéséhez.

Szurkolok nektek!

2020. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 anyának van 2 vagy talán 2.5 M lakáskassza, azon kívül semmi. Én eddig talán 300-350 ezret tudtam félretenni, ami egyenlőre még semmi. Öcsémet nem tudom, de neki sem lehet sok.
2020. szept. 13. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2.5 millió esetén ez ugye legjobb esetben 10 millió hitel, vagyis 12.5 millióért kellene élhető lakást találnotok, vagyonszerzési illetéket fizetni és egyéb költségek. Így nem éri meg.

Próbáljatok albérletet keresni, 6-12 hónapra, addig lezajlik minden a válással és osztozkodással kapcsolatban.

2020. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyetem utáni első munkahely. nettó 300-as (vagyis még az alatti) fizetéssel, miért is ingatlan vásárláson gondolkozol? Azt végképp nem értem, miért te akarod megoldani a családod gondját, neked most önállósodnod kéne és nem közös lakásba fektetni édesanyáddal és öcséddel. Ha most így teszel, akkor elég magas esélyt látok arra, hogy örökre velük fogsz élni.
2020. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 valami részlet nagyon elúszott a fejed fölött. Ismétlem, egy alkoholista férfival élünk együtt, beleértve a 79 éves mamámat is. Nem a nyakamba akarom venni a családomat, hanem megoldást keresni arra, hogy végre békés életünk lehessen. Egyedül nem fogom elhúzni a csíkot, hogy mindenki más meg oldja meg ahogyan akarja. Teljesen jó kapcsolatom van velük, nem leszek olyan gazember, hogy magukra hagyjam őket egy ilyen gyalázatos vadállattal. A házvásárlás egy átmenet lenne, amíg bíróságon meg nem történik a vagyonmegosztás. Utána vagy eladnánk vagy megosztoznánk rajta. Nem egy csili villi kastélyt keresünk, csak valami normális helyet, ahol úgy tudnánk élni, mint minden normális ember.


Egyébként off topic, de ha az lenne az ára, akkor inkább egy életen át a családommal élnék, mintsem még egy évet egy ekkora robbanó bomba mellett élnem. Szerintem nem tudod átélni, hogy mennyire ijesztő, megalázó és gyalázatos élet az ilyen.

2020. szept. 15. 00:55
 9/9 anonim ***** válasza:

# 8


Nem úszott el ez a részlet. Ettől függetlenül venni egy lakást átmenetileg édesanyáddal és a testvéreddel közösen elég nagy balgaságnak tűnik. Én megértem, hogy segíteni akarsz rajtuk, ez a te döntésed, de akkor inkább azon kéne gondolkozni, hogy béreltek egy lakást menekülésképpen. Semmi értelme közös vagyonba fektetni és eladósítani magad 10-15 évre, még akkor sem, ha ezt csak átmenetinek tervezed.

2020. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!