Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank 5.- ét jelölt meg...

Saucony kérdése:

A bank 5.- ét jelölt meg hitelfelvételkor én ekkor jeleztem nekik hogy szinte minden cégnél ötödikén van a bérszámfejtés és 9. én az utalás.Ez hogy van?

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy ennél a hitelkonstrukciónál 5.ét jelölj be automatikusan a bank. A kérdésem az lenne mi történik akkor ha 8 án utalom át az összeget? Kád kések három max négy napot a törlesztéssel?
2020. szept. 16. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Késedelmi kamatot számolnak fel. Pár forintot.

Szerintem emiatt nem fogják a hitelt felmondani. Ahhoz általában kell legalább 3 hónap elmaradás.


De ha nincs annyi tartalék pénzed, hogy minden hónap elsején rá tudd tenni gond nélkül az aktuális törlesztőt a számládra, akkor te nagyon veszélyes játékot játszol.

2020. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem a lakás hitelt vonják minden hónap elsején. Többször is kértem , h későbbi időpont legyen de azt mondták h nem lehet. Kb minden hónap 5-én kapok fizetést. Így minden hónapban kispóroltam a lakás hitel összegét h letudják vonni. Most viszont megcsúsztam, kérdeztem h nagy baj e, hogy elsején vonnák de csak most 4-én lesz pénz a kártyámon. Azt mondta az ügyintéző , h nem hiszi h ez alatt hatalmas késedelem lenne és nem is volt nagy baj belőle. Azt viszont tudnod kell, hogy ha bármilyen pénz érkezik a a számládra akkor a bank egyből von. Ha csak 5ezret akkor azt fogja levonni és ha kapsz még pénzt addig szó nélkül levonja azt ameddig a törlesztőt nem rendezed abban hónapban a bankban.
2020. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nak üzenem nem játszok veszélyes játékot van félretett pénzem csak furcsaltam ezt hogy 5 én vonják le
2020. szept. 16. 11:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a gond? A bank nem az alapján szeretne a pénzéhez jutni, hogy te melyik nap kapod a fizetésedet.


Alapfelállásban nem az aktuális fizetésedből kell fizetni az aktuális törlesztőt, hanem az előző fizetésedből az aktuálisat (az elsőt meg a félretett pénzedből).


A banknak is az olyan ügyfél a jobb, aki nem centizgeti ki ennyire.

2020. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ebben azért az is benne van, hogy így +1 havi pénzt a számládon kell tartani úgy, hogy nem kamatozik. Megéri ez nekik.
2020. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a lakáshitelnél szerencsére lehetett választani, hogy melyik napon vonják le. Nekem is kényelmetlen lenne, ha az aktuális fizum egy részét őrizgetnem kéne következő hó elejéig (figyelni nehogy elköltsem, legyen aznap legalább akkora összeg a számlámon, stb.). Ez nem azért van, mert nincs megtakarításom, hanem pont azért, mert van. :D Amint megérkezik a fizetésem, minden pénzt átutalok a megtakarítási számlámra, amiről tudom, hogy nem fog kelleni a havi megélhetésre. Aztán kb. 4 napon belül mennek csoportosan az ltp-k, ep, aztán törlesztő levonás stb. és a többi költhető. Utálnám, ha mindig figyelni kéne, hogy nehogy túlköltsem a költhetőt, mert nem fogják tudni egy összegben levonni. Fura ez, de biztos megszokható, ha úgy van.
2020. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
13.-át szokták majdnem minden banknál megadni!
2020. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó igen én is úgy tudom és jeleztem is de azt mondták hogy nem lehet választani
2020. szept. 17. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!