Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel tudom venni a baba váró...

Fel tudom venni a baba váró hitelt ha a tavalyi évben volt 1 hónap amikor nem volt be jelentet munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

3 év folyamatos biztosítotti viszony kell. A max 30 nap szünet még folyamatosnak számít. Ha ezidő alatt álláskeresésit kaptál, akkor is biztosított voltál.

De ha a házastársadnak megvan a 3 éve, az is elég.

2020. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyes egy dologban teved, nem a TB biztositasodnal kell elnie, hanem fizett TB-vel kell rendelkezned. A ketto kozott az a kulonbseg, hogy a biztositasod el munkahelyrol tavozas utan 45 napig es munkanelkuli segely kapasa eseten is, de a jogviszonyod az bizony nem.


Ha nalad az egy honap max 30. napot jelent, akkor megfelelsz. Ha tobb, akkor nem.

2020. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, nem pontosan értem, mit írtam rosszul. A munkaviszony megszűnését követő 45 nap csak "türelmi idő", ami alatt nem vagy biztosított. Álláskeresési alatt viszont igen. Pont a napokban kérdeztem le ügyfélkapun a biztosítotti jogviszonyaimat, a munkahelyek között szerepelt az álláskeresésis időszakom is.


[link]

2020. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól írta 1es,nem tévedett semmiben, én se értem mit okoskodik 2es.
2020. szept. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!