Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek pozitív lesz a...

Szerintetek pozitív lesz a hitelbírálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok, szeretnék felvenni személyi kölcsönt az OTP banknál, mivel nem kártyára jön a fizetésem, hanem készpénzben kapom, ezért csak ott tudok felvenni. Több, mint 6 hónapja van bejelentett munkahelyem, semmilyen hitelem nincsen és nem is volt. Beszéltem pár ügyintézővel, akik azt mondták, hogy minden feltételnek megfelelek. (213e Ft a nettóm és határozatlan idejű a szerződésem). Szerintetek így pozitív lesz a hitelbírálat? Válaszokat előre is köszönöm. :)

2020. szept. 21. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen, pozitív lesz :)
2020. szept. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, köszönöm a választ! :) annyit még hozzátennék, hogy direkt úgy hívtam fel a bankot, hogy 100e Ft alatt legyen a havi törlesztő és a leghosszabb futamidőre, így azt mondta a hölgy max 5 milliót kaphatok, annyit fel is szeretnék venni. Remélem nagyon, hogy meg kaphatom akkor így.
2020. szept. 21. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is megkapod, bár elképzelhető, hogy a járvány miatt kicsit szigorúbbak a bankok és biztosra mennek, de ettől függetlenül én is arra szavazok, hogy megkapod.

Megkérdezhetem, mire szeretnél ekkora személyi kölcsönt felvenni? Ha lakásra kellene, a lakáshitelre kedvezőbb a kamat, feltéve, hogy van önerőd. Hajrá!

(A fizetésed egyébként sem a kártyádra kapnád egyébként, hanem a számlára, a kártyával csak hozzáférsz a számládon lévő pénzhez.)

2020. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi.. hülyén fogalmaztam. :D

Egyébként lakásfelújítás céljából kellene, csak a lakás még nincs a nevemen, plusz szeretnék magamnak vásárolni egy autót, ha futja belőle. Köszönöm a választ! :)

2020. szept. 21. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most egy kicsit el fogok térni az eredeti kérdéstől, de lenne pár kérdésem. Maximum nem válaszolsz, akkor rövidre zárjuk és nem hozakodom elő vele többet.

Milyen célú lakásfelújítás? Új burkolat/festés/kanapé/konyhabútor/tv szintű lakásfelújítás a cél vagy mondjuk korszerűsítesz, amivel hosszú távon spórolni tudsz (pl. nyílászáró/tető/stb. csere)? 5 millió forint rengeteg pénz (nekem legalábbis mindenképp), ha csak az a cél, hogy csili-vili legyen, akkor én a helyedben inkább várnék vele vagy nem cserélnék mindent és olcsóbban kihoznám, ilyen hitelt felvenni csak akkor éri meg, ha hamar vissza tudod fizetni. Az autót hitelből fedezni pedig nagyon-nagyon fontold meg, hogy valóban szükséged van-e rá! Egy használt autóra sokat kell ám költeni (biztosítás, karbantartás, tankolás, amortizáció, stb.), és lehet, hogy már rég meg sem lesz az autó, mikor még mindig a hitelt fizeted vissza. Gondold át alaposan!


Ezt nem kioktató jelleggel írtam, csak tényleg kíváncsi vagyok, legfeljebb tanulok én is valamit újat. Köszönöm, ha válaszolsz.

2020. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem kioktatásnak veszem, szívesen meghallgatom mások tanácsát, javaslatát. :)


Egyébként 35-40 éves panel lakásról van szó, korszerűsíteni szeretném. Nagymamámtól fogom “kapni” ezt a lakást, szinte eredeti állapotában van. Viszont azt nem említettem, hogy hitelre vette nagymamám a lakást, amiből vissza van 1.7 millió forint, amit én szeretnék kifizetni ebből a pénzből és úgy lesz utána a nevemre iratva. Tehát lényegében az 5 millióból elmegy nagyjából 2 millió maga a lakásra, a többiből szeretném felújítani (amiből az ablakok cseréje és a bejárati ajtó cseréje 1millió 50ezer Ft, ez volt a legkedvezőbb ajánlat 4-5 ablakos közül és ez ráadásul a régi alagútzsalus panel, egy szobában van legalább 4-5 ablak..) és ugye, hogyha marad, akkor esetleg egy egyszerűbb kis autó magamnak. De egyébként sokmindent magunk szeretnénk csinálni, majd meglátjuk hogy tudjuk kivitelezni. :)

2020. szept. 21. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:

nem fogod megkapni

1) nem vagy 25

2) a fizetésednek max 30%-t lehet egy hitellel terhelni - ez esetedben 64k, 5 millát 7 évre tudnál felvenni esetleg, aminek 95k a törlesztője, ami esetedben sok

3) kézpénzes fizetésre még az otp sem fog hitelt adni, akkor sem, ha azt hazudják



bónusz: 84 hónap alatt 5 millió helyett közel 8 milliót fizetnél vissza..vagyis 60%-kal többet, mint amit felvettél (volna)

2020. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2020. szept. 22. 00:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fogod megkapni, de azért majd írd meg, hogy mi lett.🙂
2020. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyedül a Covid-19 tesztem lett pozitív, pedig nem is tanultam rá!
2020. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!