Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A provident miért nem ad...

A provident miért nem ad kölcsönt?

Figyelt kérdés

Bár listás vagyok, de már fizetem rendesen a személyi kölcsönömet csak volt egy rosszabb helyzetem amikor nem tudtam 3-4 hónapig ezért raktak bárlistára az Otpnél. Providentet szerettem volna felvenni mert most nagyon kedvező lett volna a kamat banki átutalással. Bementem elintézni erre közölték hogy nem adnak mert Bár listán vagyok. Eddig értem is a dolgot de rengeteg olyan embert ismerek akinek még is adnak csak ők nem átutalással törlesztik hanem ugye az ügyintéző kijár hozzájuk átvenni a pénzt ezáltal sokkal többet fizetnek vissza.

(Pl felvesznek 300.000-Ft ot és vissza fizetik a dupláját. Nekem pedig csak 7000-8000-rel lett volna több mivel utaltam volna az összeget.)

Hogy lehetséges ez, hogy az egyiknek adnak másiknak nem?

Valamint olyat is hallottam hogy volt hogy munkahely sem kellett hozzá még is feltudta venni a pénzt.



2020. szept. 22. 14:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Régebben 1 dolgot kellett teljesíteni a hitel felvételéhez : legyen pulzusod.

Ma már nagyon szigorúak ezzel kapcsolatban, ugye itt a moratórium is. Te meg nem vagy kockázat mentes.

Másnak miért adnak? Mert más jobb befektetés jelenleg, mint te. Ezért.

2020. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy jobb befektetés mint én?
2020. szept. 22. 15:13
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

aki BAR-listán van, az eleve nem megbízható.

Te adnál kölcsön olyan ismerősödnek, akiről tudod, hogy el van adósodva, ill. nem szokta visszafizetni...?


LOL

2020. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én már rendesen fizetem hónapok óta és közöltem is a bankkal hogy elmaradásom lesz ugyanis elvesztettem a munkahelyemet. 3-4 hónap kimaradás volt, én sem számítottam rá. Nyilván ez nem indok rá de nem tudtam mit tenni.
2020. szept. 22. 15:21
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy volt pár hónapja egy hasonló provis kérdés, kb. csak papíron létezik az, hogy alacsony kamattal, és átutalással fizetsz... Mindenkire rálőcsölik a személyes kaszírozást - ergo dupláját fizetsz vissza kábé... .
2020. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2020. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"nem adnak mert Bár listán vagyok. Eddig értem is a dolgot de rengeteg olyan embert ismerek akinek még is adnak csak ők nem átutalással törlesztik hanem ugye az ügyintéző kijár hozzájuk átvenni a pénzt ezáltal sokkal többet fizetnek vissza."


Szóval akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést.


Te késésben vagy, Bar listán, ráadásul oly módon akarsz fizetni, ami nekik nem kedvező.


Igen, van olyan is, hogy nincs munkahelye, és mégis kapott - nyilván kis összeget, otthoni törlesztéssel.


Tudod, az a helyzet, hogy a Provident is olyan, mint egy bank: annak ad kölcsön, akinek akar - nem köteles megindokolni, hogy egyik ember miért kap és a másik meg nem. Ennyi.

Hitel szempontból kockázatosnak tartott, plusz nem lett volna nagy haszna se a dolgon.

2020. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen utolsó valószínű ez lehet
2020. szept. 22. 15:37
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mire szeretnél kölcsönt felvenni?
2020. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Aki van olyan hülye, hogy szolgáltatás címen uzsorakamtot lehet lehúzni róla, annak nem véletlen ad jelen szorult helyzetben hitelt a Provident. Hiszen jelenleg van egy maximált THM, viszont nem korlátozzák azt, hogy a szomszédba átmenjen a providentes a heti törlesztőért, plusz nagyon vastag "szolgáltatási díjért".


Azt is megnézted amúgy, hogy mennyi lesz a törlesztő a maximális thm eltörlése után?

2020. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!