Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha személyesen nyitok OTP...

Ha személyesen nyitok OTP junior számlát, akkor azonnal aktiválják?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy maga a kártya még idő, de tranzakciókat tudok folytatni a számlámon?


Illetve a másik kérdésem, ha online kitöltöm az adataimat és bankfiókban folytatom, akkor az mennyivel gyorsítja meg a folyamatot?



2020. szept. 23. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kártya nélkül is már lehet tranzakciót folytatni.

A netes kitöltés meg kb 10 perccel

2020. szept. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen be kell menned, akkor is, ha online rpgzíted az adatokat.

Sőt, ha online rendelsz kártyát, akkor nem él addig a szémla, míg a kártyát át nem vetted.

2020. szept. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ha 18 év alatti, akkor nem csak a Te személyes jelenléted szükséges, hanem valamelyik szülőé is.


A számla azonnal él, tranzakciókat akkor tudsz folytatni vele: utalás, stb., ha kötsz netbankos szerződést is.

Ne felejts el nyilatkozni az ATM-ből ingyenesen felvehető, havi max 150 ezer ft készpénzről sem.


Az online kitöltés nem gyorsítja meg jelentősen a dolgot, szerintem nem sok értelme van, vizsont egy időpontkéréssel - ha van rá mód - lehet, jól járnál... bár így hó vége felé amúgy is kisebb a forgalom.

2020. szept. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom tudom, mindenféleképpen bemegyek, de, ha nyerek akár 10 percet is azzal, hogy az adataim már bent vannak, akkor már örülök. Azt tudom, hogy online rendelésnél addig nincs számlám sem, míg be nem megyek átvenni a kártyát.


18 elmúltam már, csak eddig nem volt szükségem kártyára. Netbankos szerződést külön kell kérnem, vagy ők ajánlják fel?


Köszönöm a válaszokat :)

2020. szept. 23. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szólsz a netbankért, akkor nem feltétlenül mondják, szóval kérd csak.


" Azt tudom, hogy online rendelésnél addig nincs számlám sem, míg be nem megyek átvenni a kártyát."


Na ezt a mondatot "tegyük tisztába", mert kissé zavarosra sikeredett :-)


Ha bemész a bankba, nyitsz egy számlát, az azonnal él. UTALNI bármikor tudsz róla, ha van netbankos szerződésed. Tehát olyan online rendelést, ahol elég az utalás, bármikor tudsz tenni a számla megnyitása után.


De! nagyobb vagy külföldi weboldalakon, ahol csak kártyával lehet fizetni, meg kell várnod a kártya megérkeztét - ez kb. 2 héten belül meglesz.

2020. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

5, nincs mit tisztába tenni, nem érted, miről beszél a kérdező.

Ha online indítja a számlanyitást, és igényel kártyát, akkor a számla csak a kártya átvételekor válik aktívvá, addig a számlaszám nem élő.

Ha online indít, kártyát majd aláíráskor, személyesen igényel, azonnal tudja használni a számlát.

2020. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"5, nincs mit tisztába tenni, nem érted, miről beszél a kérdező.


Ha online indítja a számlanyitást"


A kérdező ezt írta:

" Azt tudom, hogy online rendelésnél addig nincs számlám sem"


Az online RENDELÉS egy termék, áru megrendelése.

Az online számlanyitás nem online rendelés!

Pontatlanul használ a kérdező fogalmakat és még én nem értem :D

2020. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam, a #6-os értette mit akartam mondani. Tehát akkor helyesen:


2 Azt tudom, hogy online igénylésnél addig nincs számlám sem, míg be nem megyek átvenni a kártyát."

2020. szept. 23. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!