Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a részvényem mínuszba megy...

Ha a részvényem mínuszba megy akkor kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Kezdő tőzsdés vagyok és még nem teljesen értem. Sajnos felelőtlenül elég hiányosan vágtam már bele de ezért sietek bepótolni a hiányzó tudást. De a kérdésem az lenne ha én például vettem Tesla részvényeket és mínuszba esik le akkor csak meg kell várnom, hogy pluszba menjen vagy valamikor vonnak le pénzt a számlámról? Vagy ez csak akkor van ha osztanak osztalékot is? Mert a Tesla nem oszt osztalékot de ha például a Coca cola igen és mínuszban zárja az évet akkor nekem kell a cégbe adnom? Bocsánat ha bugyuta kérdés de kérlek normálisan válaszoljatok ne pedig azt, hogy francért siettem el meg miért nem kérdeztem meg mást.(A válaszokat előre is köszönöm!)

2020. szept. 26. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze az osztalékhoz. X Ft-ért vettél Tesla részvényt. Most ér mondjuk x-10 000Ft-ot. Ha nem nyúlsz hozzá, akkor lehet, hogy pl. 1 év mulva ér x+5000Ft-ot, de az is lehet, hogy tovább esik az értéke és x-20 000Ft-ot fog érni.

Amíg nem adod el, addig nincs veszteséged vagy nyereséged. Akkor lesz veszteséged (vagy nyereséged ha többet ér majd, mint amikor vetted), ha eladod.

Ha veszel egy lakást 20millió Ft-ért, majd pl. egy vírus, közeli építkezés vagy bármi más miatt az értéke lecsökken 15millióra, akkor se veszítettél 5milliót. Ha eladod 15millióért, akkor veszítesz.

De visszatérve a Teslára, lehet, hogy ha tovább vársz még kevesebbet fog érni. Egyáltalán nem biztos, hogy megint felmegy az értéke annyira, mint amennyi akkor volt, amikor vetted. Minden lehetséges: az is, hogy még kevesebbet fog érni, az is hogy többet. Senki se tudja. Ilyen ez a tőzsde.

2020. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igeeeen, de ugye ez nem fizet osztalékot amíg van amelyik igen, akkor azoknak sem kell pénzt fizetnem? Csak akkor leszek mínuszban ha kevesebbért adom el mint amennyiért vettem?
2020. szept. 26. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem kell pénzt fizetned. Tökmindegy, hogy fizet-e osztalékot. Csak akkor leszel mínuszban ha amikor eladod kevesebbet ér, mint amikor megvetted.
2020. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
97%

Részvénytőzsdén nem értelmezhető a negatív ár, nincs ilyen. Ha csak egy egyszerű spot ügyletet kötöttél és nem mindenféle tőkeáttételes módszerekkel vásároltál akkor a legrosszabb esetben is 0-t fog érni a portfóliód, de annál kevesebbet nem, tehát nem kell beraknod annál több pénzt, mint amennyiért a részvényt megszerezted.

Árutőzsdén fordulhat elő néha, hogy az árak negatívba fordulnak, de főleg ott is opcióknál van ilyen, de egyszerű halandót éppen ezért nem is nagyon engednek ezek közelébe.

2020. szept. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Így van, nincs olyan, hogy "a részvény mínuszba megy", ugyanis a részvény mindig fog valamennyit érni - csak max jóval kevesebbet.

Mondok egy példát:az egyik legcsúnyábban mutató magyar részvény a Telekom.


Anno 2 ezer ft felett is járt, most 357 ft és egyáltalán nem úgy néz ki, hogy bármikor is erősödne :-( Tehát aki 2006-ban 1.000 ft-ért vett, az úgy tűnik, már sosem fog a pézéhez jutni.

Míg az OTP visszakapaszkodott a válság előtti szintre úgy 7-10 év után, a Telekomnak nem sikerült ugyanez.

[link]


Osztalék: akkor szoktak osztalékot osztani, ha nyereséges évet zárt egy cég. Akkor sem feltétlenül osztanak, van, hogy tartalékolnak következő évre.


Amennyiben tőkeáttételes kereskedéssel vettél részvényt, úgy előfordulhat mínusz, de akkor sem a részvény megy mínuszba (annak mindig lesz valamennyi értéke, ha 1 ft, akkor 1 ft) - hanem a Te számlád megy mínuszba és olyankor kell bevinni pénzt.


Mostanában nem tőzsdéztem, nem tudom, igaz-e de úgy hallottam, némely helyeken már nem engednek úgy kereskedni, hogy mínuszba megy a számla.

2020. szept. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Árutőzsdén fordulhat elő néha, hogy az árak negatívba fordulnak"


Na azért az eléggé néha van :D Konkrétan az idei májusi lejáratú olajnál fordult elő (CLK2020), tudtommal előtte még soha nem volt ilyen.. volt ám meglepődés rendesen.

2020. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen oldalon vetted?:)
2020. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!