Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri diákhitelt felvenni?

Megéri diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Jogász szakra szeretnék menni, és az öt évi tandíjból már megvan 1 millió, még másfél millió hiányzik. Be merjem vállalni? Kinek mi a tapasztalata?

2020. szept. 30. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom megéri-e. De a diákhitel2 kamatmentes, ezért a helyedben azt csinálnám, hogy az 1 milliót beraknám kamatozni és mind az 5 évre felvenném a diákhitelt.

Így 5 év után lesz 2,5 millió tartozásod és 1,25 milliód. Tehát 1,5 helyett "csak" 1,25-el fogsz tartozni.


Utána mindig fizeted a minimumot és a pénzed tovább kamatozik neked.

2020. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire magas a ponthatár, hogy nem bírod összeszenvedni az államilag finanszírozott képzést?


Én alig tanultam érettségire és így is 430 pontom lett felsőfokú nyelvvizsga (+40) és emelt érettségi (+50) mellett. De ha 450 vagy 480 a ponthatár államira, akkor megértem a kérdést.

2020. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
420 a ponthatár, de az emelt nyelvvizsga kiesik, mert ha nekem egy valami nem megy, az a nyelvtanulás
2020. szept. 30. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első helyesen leírta, ha így jársz el, akkor pénzügyileg a maximumot hozod ki kockázat nélkül. Érdemes lehet állampapír felé kacsingatnod a befektetést illetően.
2020. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!