Hogyan igazoljam, hogy 8 hónapja befizettem az illetéket, ha csak 6 hónapra visszamenőleg tudok a bankból lekérdezni?

Figyelt kérdés
Jött egy levél a NAV-tól, hogy adótartozásom van. Lekérdeztem az eBEV-en az adószámlámat és egy ingatlanvásárlás utáni illetéket jelenít meg tartozásként. Az ingatlant még tavaly nyáron vettem, valamikor télen jött meg a levél az illetékről, amit azon nyomban át is utaltam. Én egészen biztos vagyok benne, hogy befizettem, azonban erről nincsen semmiféle papirom, a bankba nem tudok olyan régre visszanézni. Mit tehetek?
2020. okt. 1. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a bankba és némi pénzért visszakeresik.
2020. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
5 evig koteles megorizni a bank a kivonatokat. Fizetni kell erte, de ki lehet toluk kerni.
2020. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a bankba és kérsz hiteles számlatörténetet az adott hónapról. Párszáz forintért kinyomtatják, lepecsételik.

Hivatalos ügyekben nem is fogadnak el általad netbankból letöltött számlatörténetet, csak a bankit.

2020. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippet, már el is intéztem :)
2020. okt. 2. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hivatalos ügyekben nem is fogadnak el általad netbankból letöltött számlatörténetet, csak a bankit."


NAV elfogadja. Neki most nem az a lényeg, hogy hivatalos legyen, hanem az, hogy a befizetett összeget valamilyen utalási azonosító alapján megtalálja a saját rendszerében. Vagy adminisztrációs hiba fordult elő a NAV részéről, amikor könyvelték a beérkezett összeget, vagy a kérdező utalta el "rosszul" az illetéket.


Példa: Ha az adós befizeti a tartozását, de csak akár egy számot is elüt az adózonosító jele feltüntetésekor és az elütött adóazonosító szám egy másik adózóhoz köthető, akkor a másik adózónak könyvelődik fel a befizetés. Nem egy ilyen előfordul.


Nincs ezzel baj, egyeztetni kell és kész. Ha rossz helyre könyvelődött fel a befizetés, megkeresik, korrigálják. Ehhez nyújt segítséget a bankkivonaton lévő utalási tranzakció azonosítói.

2020. okt. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... azért majd írd meg, hogy mi volt az oka annak, hogy nem "találták" a befizetésed. Kíváncsi vagyok rá...

Köszönöm!

2020. okt. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az adós befizeti a tartozását, de csak akár egy számot is elüt az adózonosító jele feltüntetésekor és az elütött adóazonosító szám egy másik adózóhoz köthető, akkor a másik adózónak könyvelődik fel a befizetés. Nem egy ilyen előfordul."


Aligha tudja úgy elütni, hogy valós adóazonosító legyen. Az ugyanis nem egy random szám, tartalmaz ellenőrző számot is.

2020. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lehet, de mégis előfordulhat, mint ahogy az is, hogy valakinek két adóazonosító jele legyen (természetesen különböző). Ilyen is van. Az egyiket idővel inaktívvá teszik. :)
2020. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!