Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges az, hogy közösen...

Lehetséges az, hogy közösen vehessünk lakást a barátommal, de a lakáshitel csak az ő nevén lenne?

Figyelt kérdés
Egyedül is hitelképes, így feleslegesnek tart engem bevonni, na meg nem is lenne olyan egyszerű, mivel nem vagyok közeli családtag. Összeházasodni emiatt még nem szeretnénk, de már régóta együtt vagyunk. A törlesztőt én is fizetném, és az önerőt is közösen hoztuk össze fele-fele arányban.

2020. okt. 1. 21:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tőlünk anno a bank nem kérte a bejegyzett élettársi viszonyt. Elég volt, hogy egy lakcímre szólt a lakcímkártyánk és mindketten élettársaknak vallottuk magunkat.

Egyébként 10-es mi is előbb lettünk adóstársak, mint házastársak. Tudtuk, hogyha olyan esküvőt szervezünk, amire vágyunk, az sok pénzbe kerül és a fontossági sorrendünk első helyén a lakhatásunk rendezése állt. Szerintem nincs ebben semmi különös a mai világban, rengetegen csinálják így.

Viszont volt "szerencsénk" a baráti társaságban egy csúnya szakítást végignézni közös lakással, különböző tulajdoni hányaddal, különböző arányú önerővel, hitellel. Az ingatlan vásárlás óta ráadásul jelentősen nőtt a lakás értéke is. A végén már csak ügyvédeken keresztül kommunikáltak, másfél év alatt sikerült rendezni és lezárni a közös vagyon megszüntetést. Majdnem pereskedés lett a vége, ezért mondom én azt, hogy az a legtisztább, hogyha egy lakás esetén minden fele-fele arányban közös. Az önerő is, az adósság is és a tulajdoni hányad is. Így nincs min vitatkozni.

2020. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

Hát persze. Meg kell indokolni, miért is nem vett el évekig...

Aztán végül nem talált jobbat, maradtál te. Ha már ott voltál.

Szomorú ez, régen is az volt, manapság is az.

2020. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

4nek adok igazat!


Pénz miatt kelletek egymásnak,de ha pl te nem kerülsz bele a hitelbe meg esetleg a tulajdoni lapra akkor ha beüt a gebasz kidob,mint macskát xarni és " albit " fizettél... Jogilag könnyebb?? Ohhhooohhooo kisanyám!!! Azt te csak hiszed! Ne legyen benne részed,de ha vissza akarod majd tőle kérni a jussod a gebasz után hiába a papír aranyom! Hisz ha neki nem lesz pénze miből fog kifizetni téged édesem? Naív leányzó vagy!


Vagy fele fele minden vagy sehogy!!!


Bizalom látom nincs, nem is baj...

2020. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
De kedves emberek vannak itt... :D
2020. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedvesek de mily igazat szólunk :) tudod tapasztalat... Ha már a kérdező azon aggódik mi lesz ha meg, h csin ha beüt a krak akkóóó gondok vannak... Nem is kicsi
2020. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont teljesen természetes, hogy egy ekkora volumenű anyagi elköteleződést úgy lép meg, hogy minden eshetőségre gondol. 1,5 éve vannak együtt, nem 15 éve.
2020. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Miért 15 év után nem válhatok? :)


Egy kapcsolat kezdésnél mindig minden benne van a pakliban.


A tökéletes személy is kattanhat vagy én

2020. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

De 15 év után is szétmehettek, de ennyi idő után azért már levannak osztva azok a kártyalapok, amik 1,5 év után még nem biztos. Egyrészt. Másrészt valószínű már számtalan egyéb anyagi és érzelmi elköteleződés is van ennyi idő után. Nem a közös lakás aránytalan tulajdoni hányadai bonyolítanák egyedül a helyzetet, hanem egyéb anyagi javakon túl pl. már a gyermek elhelyezés is.

Sok sok év után más szinten bízik az ember ilyen értelemben (főleg házasságban), jobban tudja mire számíthat. Így is benne van, hogy megkattan a másik fél nyilván, de szerintem 1,5 év után még jobb nagyobb biztonsággal játszani.

2020. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hiába papíroznak ki mennyit adott bele.


A hölgy nem lesz a tulajdonilapon ha nem írják bele.


X idő után szétmennek a hölgy költözik, se ház se pénz... Mi a garancia, hogy kitudja a pasi fizetni a hölgyet? Semmi.

2020. okt. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem 1,5 éve vagyunk együtt, jóval több, de még csak 1-2 éve végeztünk a főiskolával, így előbb elköltöznénk otthonról. Nekem fura lenne, ha házaspárként hazamennénk anyukámhoz (most ott élünk hármasban).

Én sem értem ezt a sok rosszindulatú embert. Vagy naiv kislány vagyok, vagy bizalmatlan, aki dobbantani akar?

Szerintem teljesen normális, ha előbb megpróbálnánk milyen együtt élni kettesben és nem szeretnénk albérletre kidobni a pénzt, főleg hogy otthon is szívesen látnak minket, amíg gyűjtögetünk. Régen biztos sokkal jobb volt 1-2 ev után beleugrani egy házasságba, csakhogy összeköltözhessenek.. Olyan sok jó házasság volt -.-


Szerencsére a modern világban van rá megoldás, hogy adóstársként a hitel is közös, az önerő is 50-50, mint ahogy tulajdoni hányad is.


A kérdésem arra vonatkozott, mikor még nem tudtuk, hogy adóstárs is létezik, mint fogalom, valamint hogy valójában már élettársak is vagyunk és egy egyszerű nyilatkozattal igazolhatjuk is.


Sok a megkeseredett ember, látom. Talán nem lett volna ennyi csalódás, ha nen naivan, de megfelelő bizalommal fordulnak a párjuk felé.

2020. okt. 5. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!