Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A magyar állampapír plussznál ...

A magyar állampapír plussznál az első félévben évi 3,5%ot a második félévben évi 4,0%otststb kamatozik a pénzem, ezt pontosan hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza el nekem lebutítottan, hogy mikor mennyit kamatozik a pénzem légyszi

Nem a százalékszámítás az érthetetlen szamomra, hanem a megfogalmazás



2020. okt. 10. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

1 millió forintot beraksz. Arra kapsz fél év múlva 17 500 forintot, mert a 3,5%-ot éves kamatként kell érteni, de csak fél évig kamatozik ennyit és egyből utána ki is fizetik ezt kamatként. Újabb fél év múlva (1 évvel azután hogy beraktad) kapsz 20 000 forint kamatot, mert a második félévben 4%-ot kamatozik, de ez szintén éves kamatozás (a pénzügyben szinte mindig éves kamatot mond mindenki, ezt így kell érteni, akár 2 hónapra, akár 2 évre 4% a kamat, az mindig (1) éves 4%-ot jelent.


Az első év a "bonyi", mert akkor van 2x kamatfizetés. Utána már pl a 2. évben 4,5% a kamat, tehát ott a 2. év végén kapsz 45 000 forint kamatot és így tovább.

2020. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, és az első két félév miért van így bonyolítva?
2020. okt. 10. 19:15
 3/18 A kérdező kommentje:

És akkor az egymillio forintos esetben egy év alatt 37500 forintnyi nyereség jön össze?

(Tényleg bocsi a buta megfogalmazásért) :D

2020. okt. 10. 19:19
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

2. Nem tudom. Mert így döntöttek az államkincstárnál.


3. Igen. Első évben 37 500, második évben 45 000, a többit pedig már ugyanilyen könnyű kiszámolni mint a másodikat.

2020. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés: a kamat nem kamatozik? Az külön van kezelve? Tehát az első féléves 37500 nem adódik hozzá az 1m-hoz a második félévi 4%-os kamatnál?
2020. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Csak akkor kamatozik, ha abból te külön újra állampapírt veszel. Szóval automatikusan nem fekteti be újra a kamatot, hanem évente egyszer (illetve az első évben kétszer) ezt neked kell manuálisan megtenned a kamatfizetés után, hogy a kamatot is újra befekteted. De az megint az eredeti kamatozással indul.
2020. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Pont a MÁP+, ami automatikusan "befekteti magát", tehát nem neked kell kézzel.
2020. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem, ez nem így van. Télen vettem először belőle és nyáron jött meg rá az első kamat. Nekem kellett "kézzel" újra befektetni. 3 perc volt a telefonomon a Mobilkincstár alkalmazással, de nekem kellett manuálisan megcsinálni. Ha nem teszem, akkor ott állna a számlán a kapott kamat kamatozás nélkül.
2020. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ez az összes többi állampapírra igaz, de a MÁP+-ra nem, mert ott a kamat azonos sorozatú MÁP+-ba kerül és nem neked kell befektetni.


"A kamatjuttatás napján (az utolsó, lejáratkori kamatfizetési nap kivételével) a pénzben kifejezett kamat összegével megegyező névértékű, azonos sorozatba tartozó állampapírban (Magyar Állampapír Pluszban) kerül jóváírásra a kamat a MÁP Plusz tulajdonosának értékpapírszámláján."


[link]

2020. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

22:05 ez nem igaz.

Ahogy előtted is írják, nem kell vele semmit tenned, automatikusan befekteti magát, kamattal együtt. Kamatfizetés után 5 munkanapig pedig 100%-on tudod visszaváltani, és igény szerint kiutaltatni.

2020. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!