Tudok magamnak csinálni junior kártyát?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és szüleim nem szeretnének csináltatni.. Én meg azon gondolkodok, hogy csináltatok magamnak ha lehet.
2020. okt. 11. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiskorú vagy ezért kell hozzá legalább egy szülő/gondviselő aláírása az igénylésnél. Sajnos erre így nem sok esélyt látok.
2020. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülőd aláírása nélkül nem.
2020. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Ez sajnos nem így működik, de igazuk van, nincs szükséged bankszámlára ilyen fiatalon. Én 19 évesen csináltattam egyetem miatt, mert rám kényszerítették. De aztán átirattam, hogy a párommal közös legyen, hogy legalább neki ne kelljen csak ezért. Azóta összeházasodtunk, azóta is így van. Csak nekem van kártya hozzá, hogy ezzel is spóroljunk. A bank egy nagy lehúzás, semmi másra nem jó, mint hogy havi/éves szinten és még a legtöbb nem vásárlási tranzakció után is lehúzzon. Én maradnék a készpénznél, csak sajnos a munkabért utalják. De marad a most már feleségemmel közös számla, ha neki is lesz munkája, oda fog menni a bére.
2020. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Sem Te nem tudsz csinálni (szépen is néznénk ki, ha mindenki csinálhatna magának bankkártyát!) sem csináltatni, mivel a 18 év alattiak fiatalkorúak, akik korlátozottan cselekvőképesek, önállóan szerződést nem köthetne, csak szülő jelenlétében.


Ahhoz, hogy bankkártyád legyen, nyitni kell egy bankszámlát.

OTPnél pl. ingyenes a számlavezetés és az első éves bankkártya is (lehet, későb is, de arra nem emlékszem.


Szüleid milyen indokkal nem akarnak és Te miért szeretnél?

Van önálló jövedelmed?

2020. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# azért kell mert kolis vagyok és felek hogy elveszítem a készpénzt 😂
2020. okt. 11. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Azzal az erővel nem félsz hogy a bankkártyát elveszíted?
2020. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
A bankkártyát is el tudod veszteni, s most már akár 15 ezer ft-ig érintéssel is lehet vásárolni vele. Tehát, ha elveszted, valaki megtalálja, bemegy egy akármilyen boltba, 15 ezer ft-ot rögtön "lelomolhat" róla.
2020. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kajak????
2020. okt. 11. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kajak????" - Nem, kenu :-)


Komolyra fordítva a szót: ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor igaza van anyukádnak, hogy még nem akar bankkártyát. olvasgass az OTP honlapján, tájékozódj, kérdezz meg ismerőst, akinek van, stb.

2020. okt. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bankkártyának van még egy "hátulütője": bár kényelmesebb vele a vásárlás, de addig, amíg a kezedben lévő pénzt látod, hogy fogy, addig a bankszámlán lévőt nem látod. Igaz, hogy kaphatsz minden vásárlás után sms-t (mondjuk ez is pénzbe kerül), meg meg lehet nézni az egyenleget netbankon keresztül (ez általában ingyenes), de hajlamos az ember elfelejteni egy-két vásárlást, aztán csak csodálkozik, miért nincs elég pénz a számlán? :D
2020. okt. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!