Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyasagit elvehet az Otp bank...

Anyasagit elvehet az Otp bank folyoszamlahitelre? Folyoszamlahitelem van. Anyasagit kaptam 64 ezer forintot. Hitelkeret -198.000 volt, most irja egyenleg -134.000 es a keret 129.000

Figyelt kérdés
Ugy tudom hogy az anyasagihoz nem nyulhatnak?!

#anyasàgi #folyószàmla
2020. okt. 16. 19:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Mert eddig 198-as hitelkeret volt es nem gondoltam hogy pont most csokkentik 129-re....

Raadasul engem az is idegesit hogy ilyen jogcimu penzbol visszaveszik a keretet.

2020. okt. 16. 21:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy a jogcím, ezt értsd már meg! BÁRMILYEN beérkező összeg a hitelkeret feltöltésére szolgál. Csak hogy majd ne nagyon lepődj meg: ha erre a számlára megy a csp is, akkor azzal is ez lesz.
2020. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Március 18-án mekkora volt a hitelkereted, és mennyivel voltál mínuszban?

Az alapján amit bemásoltam, minden ettől függ.


Nem nézik, honnan jön a pénz, nem kell nézniük.


Az inkasszónál van olyan, hogy bármit nem lehet (bár nem tudom, az anyasági ide tartozik-e), de ott sem a bank mérlegel. Hanem leszedi, aztán vissza tudod igényelni.

2020. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem fogsz fel azon, hogy nem vettek el semmit?


A te fejedben hogy nézett volna ki a dolog, megjön a pénz majd az egyenleged -198 ezerről +64 ezerre ugrik? Vagy hogy képzelted el ezt az egészet? Tényleg érdekel, mert én elképzelni se tudom, hogy gondoltad ezt.

2020. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, most szültél. Jóval kevesebb a csed, mint a béred volt, jogosan csökkentették a keretet.
2020. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokan leírták már ez egyszerű matematika.


-198+64=134


Egyébként pedig azzal hogy a számládra pénz érkezett olyan mintha törlesztettél volna mert hogy azt is tetted.


A moratórium miatt nem vihette volna a bank jogi útra a tartozást. Ez igaz.

Nem követelhette volna a pénzt év végéig. Nem is tette. Önként törlesztettél a neked beérkező jóváírással.

2020. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP-ben a hitelkeret nagyságát befolyásolja a jövedele. Amennyiben nő a jövedelem, felajánlanak egy nagyobb hitelkeretet, ha viszont csökken a jövedelem, automatikusan csökkentik a hitelkeret, sőt olyan is van, hogy megszüntetik, amennyiben nem érkezik munkabér. A számlára érkező jóváírások jogcímét a bank rendszere nem vizsgálja, automatikus feltöltésre kerül a keret, bárhonnan érkezik a pénz. Nálad az történt, hogy az előző hónapokhoz képest csökkent a jövedelmed, ezért csökkent a hitelkereted is.
2020. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Bírom amúgy, hogy még te vagy felháborodva. 😂😂
2020. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Persze hogy fel vagyok haborodva. Aprilisban kirugtak terhesen, azota egy ft jovedelmem sincsen, most vegre kaptam volna egy kis penzt es elvettek azt is. A 198 as keretet lecsokkentik 134 re, rohadt jo....
2020. okt. 18. 15:54
 20/22 anonim válasza:
100%
Terhesen nem rughattak ki, vedett vagy...
2020. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!