Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp junior számlánál pénzleköt...

Otp junior számlánál pénzlekötéshez kell szülő vagy nem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és kB 100 ezer forintot szeretnék lekötni. Ehhez kell-e szülő (beleegyezése, vagy aláírása). Illetve forintban vagy euróban éri meg jelen helyzetben lekötni vagy ugyan úgy kamatoznak? Nem vagyok annyira jártas a témában.

2020. okt. 17. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de 100.000 forinttól te milyen kamatot vársz?
2020. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

18 év alatt mindenhez kell szülő, egyedül nem írhatsz alá semmit.

Euróra átváltani plusz költség lenne, visszaváltani megint, a kamatokon pedig ennyi pénznél talán pár tíz forintot nyerhetnél. Illetve ahhoz, hogy euróban kösd le, euró alapú számla kell, a sima junior számládon nem tudsz eurót tartani.

2020. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt minden banki ügyintézéshez kell a szülőd. Egyébként 100ezer Ft-ot semmi értelme nincs lekötni.
2020. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a heéyzet, hogy jelenleg olyan alacsonyak a kamatok, hogy semmi értelme nincs lekötni 100 ezer ft-ot.

Ha nem nyilatkoztál az ingyenes készpénzfelvételről (max 2 alkalom és össz 150 ezer ft), akkor még a készpénzfelvétel is pénzbe kerül.

2020. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Titkos Tamás válasza:
100ezret értelmetlen lekötni, de ha megfogadsz egy jó tanácsot akkor vegyél gépkocsinyeremény-betétkönyvet 20ezres címletenként. Havonta lesz esélyed egy autót venni, és ha szükséged lesz a pénzre plusz díj nélkül visszakapod mindet.
2020. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon vagyok otthon ilyenekben (mennyit éri meg lekötni, stb...). Főként azért szerettem volna lekötni, hogy legyen későbbre (sokszor költök sokat és így biztopsabbnak éreztem volna meg kb 2 évig kamatozott is volna, de ez már mellékes lett volna). Esetleg eurót most megéri forintra válltanhi?
2020. okt. 17. 20:15
 7/8 Titkos Tamás válasza:
Bocsánat az előbb az autocorrect beleszólt: minden hónapban lesz esélyed autót nyerni*
2020. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Titkos Tamás válasza:
Az utolsó kérdésedre válaszolva: kis összegben nem éri meg belemenni ebbe a deviza átváltásokba. Sajnos kis tőkével könnyebb elbukni mindent és nehezebb is keresni vele, főleg ha csak a banknál vagy pénzváltóknál valtasz a különböző adok és kezelési költségek miatt :/ de a kérdésre válaszolva a mennyiségtől függ: ha sok eurod van és mostanában akarod elkölteni akkor van értelme a virushelyzet alatt átváltani, de ha nem pár hónapon belül akarod felhasználni az eurot akkor hagyd meg, mivel kiszámíthatatlan hogy a közeljövőben mekkora lesz az infláció, ha esetleg megint veszélyhelyzet lesz bezuhan-e a forint stb. Mivel az euro stabliabb én meghagynám és csak akkor váltanám be ha tényleg szükségem lenne rá.
2020. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!