Mi vonhatja le a pénzem?

Figyelt kérdés

Ma reggel megnézted az online bankom, egy AIP*TATEIPI nevű, fogalmam sincs mi vont le 109,45 CNY-t. Soha nem volt előtte ilyen és olyan időpontban történt a kártyás vásárlás, amikor aludtam.


Egyrészt érdekelne, hogy mi ez? Másrészt mi a teendő?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 22. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben ilyenkor érdemes a családban körbekérdezni: nem használta-e valaki a kártyádat - mielőtt letiltanád.

Második körben bemenni a bankba és jelezni, egyben letiltatni a kártyát.


Amúgy nem nagyon értem, hogy történhetett, hiszen elég sok banknál már nem csak a belépéshez kell kód, hanem az intenetes kártyás fiztetéshez is. Neked még nincs beállítva?

Úgy tudom, nov.2-től már enélkül nem is lehet vásárolni majd - legalábbis sok banknál.


[link]

2020. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp hívd fel a bankod, ők segíteni fognak, és ezt a kártyát pedig azonnal tiltasd le.
2020. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg külföldi adathalászok jutottak hozzá a bankkártya adataidhoz és azzal vásároltak. Bankkártya letilt, új bankkártya igénylése. Ez neked sajnos pénzbe fog kerülni.
2020. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell online vásárláshoz virtuális kártyát használni.

Kétféle technikát alkalmaznak a bankok:

• egy alszámla tartozik hozzá, amin csak akkor van pénz, ha a számlatulajdonos netbank használattal (díjmentesen) utal rá. Ezt természetesen csak akkor teszi, ha ő akar fizetni. Ez a kártya csak az alszámlán levő pénzt tudja használni; mindenféle adata (név, lejárati idő. kártyaszám, CV kód) megvan az online fizetéshez.

• a kártya (ami szintén minden szükséges adattal rendelkezik) alaphelyzetben 1 Ft-os limiten áll. Szintén díjmentesen, szintén netbankon keresztül lehet emelni a limitet, amit nyilván csak akkor tesz a tulajdonos, ha ő akar fizetni vele.

Ennek aztán minden adatát akárki megszerezheti, semmit, vagy esetleg 1 Ft-ot tud fizetni róla, utóbbit csak 24 óránként.

A kártya igénylési díja 0 Ft szokott lenni, az éves díja 2-ezer Ft körüli; van, ahol az első évben díjmentes.


Ha most megint csak bolti fizetéshez, ATM pénzfelvételhez alkalmas bankkártyád lesz, és neten egyszer is megadod az adatait, megint visszaélhetnek vele.

2020. okt. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!